detector.media
27.10.2017 19:01
Казахстан з політичних причин переходить з кирилиці на латиницю
Казахстан з політичних причин переходить з кирилиці на латиницю
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про переведення алфавіту казахської мови на латиницю. Країна відмовиться від кирилиці до 2025 року.

Текст указу опубліковано на офіційному сайті президента, повідомляє «Укрінформ».

«З метою забезпечення переведення алфавіту казахської мови з кирилиці на латинську графіку УХВАЛЮЮ: 1. Затвердити алфавіт казахської мови, що додається, який базується на латинській графіці. 2. уряду Республіки Казахстан: утворити Національну комісію з переведення алфавіту казахської мови на латинську графіку; забезпечити поетапне переведення алфавіту казахської мови на латинську графіку до 2025 року», - йдеться в указі.

Новий варіант алфавіту складається з 32 букв. Кілька специфічних звуків казахської мови відображені буквами з апострофом. Наприклад, букву «ш» замінять на s'. В алфавіті, який використовується зараз, 42 букви.

Перехід на нову форму писемності буде проходити поступово. Але перші підручники латиницею випустять уже наступного року.

Про необхідність створення нового стандарту казахського алфавіту Нурсултан Назарбаєв заявив у квітні. За словами президента, це пов'язано з «політичними причинами».

Латиницю вже використовували в Казахстані з 1929 по 1940 рік. До 1929 року в країні застосовувалася арабська графіка.

Нагадаємо, 21 жовтня казахстанську журналістку Жанару Ахмет затримали в Києві через те, що вона начебто перебуває у розшуку по лінії Інтерпол.

25 жовтня Києво-Святошинський суд заарештував на 18 днів Жанару Ахмет, яку 21 жовтня затримали через те, що вона начебто перебуває у розшуку по лінії Інтерпол. Жінка оголосила голодування.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY