detector.media
08.10.2017 10:01
Виявлено механізм накручування кількості переглядів на YouTube
Виявлено механізм накручування кількості переглядів на YouTube
Користувачі YouTube виявили баг, який дозволяє обійти деякі обмеження сервісу і вивести будь-який ролик в топ.

Про це повідомляє видання vc.ru з посиланням на представників одного із сервісів для просування відео, які забажали зберегти анонімність.

За їх твердженням, в YouTube створюється плейлист з двома відеороликами: першим ставиться будь-яке відео, а другим йде ролик, для якого необхідно накрутити перегляди. Під час встановлення плейлиста на сайт можна змінити код, встановивши в першому ролику час запуску на останній секунді. В плейлисті задається параметр автоматичного відтворення  autoplay = 1, при якому YouTube не враховує перегляди. Однак через баг це правило поширюється тільки на перше відео, а перегляд другого YouTube вже зараховує.

Потім отримані плейлисти у вигляді невидимих ​​фреймів вбудовуються в сайти, де програються фоном і без звуку весь час, поки користувач, який зайшов, залишається на сторінці.

Для демонстрації роботи бага співрозмовники vc.ru створили спеціальну сторінку. Поки редактор читав на ній опис роботи бага, в історії його YouTube-аккаунта з'явилося відео, яке він не дивився.

За словами співрозмовників vc.ru, така схема використовується в основному для накрутки переглядів трейлерів фільмів і кліпів деяких музичних виконавців. Так, за їхніми словами, трейлер російського фільму «Днюха» набрав більше 1 млн переглядів і вийшов в тренди YouTube протягом доби після завантаження.

У серпні з подібною скаргою в службу підтримки YouTube звертався один з користувачів. За його словами, деякі сайти використовують таку схему «заради легкого заробітку». Користувач також детально описав принцип роботи одного із сервісів для створення таких фреймів. Автор скарги зазначив, що такі методи порушують правила YouTube і ведуть до спотворення статистики, створення нерелевантною добіркою рекомендацій, незручностей користувачів і збитку рекламодавцям, які оплачують рекламу на «невидимому ролику».

Поки представники Google не відповіли на запит vc.ru. На скаргу користувача в службу підтримки YouTube в серпні експерт компанії відповів, що передав інформацію про технічні характеристики роботи скрипта інженерам.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY