detector.media
23.08.2017 16:54
Бізнес-група Фірташа планує захищатись від звинувачень ГПУ в суді
Бізнес-група Фірташа планує захищатись від звинувачень ГПУ в суді
Бізнес-група Group DF, яка належить бізнесмену, власнику телеканалу «Інтер» Дмитру Фірташу, заявила, що оприлюднена на сайті Генеральної прокуратури інформація про розкрадання підприємствами групи коштів та несплату податків «не відповідає дійсності і є абсурдною по своїй суті»

Про це йдеться в заяві бізнес-групи.

Зокрема Group DF повідомляє, що компанії групи «працюють строго у відповідності до українського законодавства» і розцінює звинувачення ГПУ як «чергову спробу тиску на групу та її акціонера».

 «Починаючи з 2014 року бізнеси групи систематично піддаються цькуванню з боку різних державних відомств, включаючи Генеральну прокуратуру, антикорупційні органи і місцеві органи самоврядування. Проти бізнесів групи і топ-менеджерів підприємств сфабриковано безліч кримінальних справ, що в черговий раз демонструє заангажованість правоохоронних органів щодо Group DF», – йдеться у заяві.

Group DF повідомляє, що за останні 3 роки податкові відрахування підприємств групи склали понад 15,5 млрд грн., а заяви ГПУ «вводять в оману громадськість і завдають шкоди діловій репутації Group DF».

«Тому ми маємо намір усіма законними методами захищати інтереси групи і готові звертатися в судові і правозахисні інституції для відновлення справедливості», – йдеться в заяві групи.

Нагадаємо, Генеральною прокуратурою України спільно з Національною поліцією України викрито незаконну схему, спрямовану на розкрадання коштів та ухилення від сплати податків протягом 2015-2017 років низкою підприємств бізнесмена та власника каналу «Інтер» Дмитром Фірташем. Наразі проводяться обшуки в офісних приміщеннях та вдома у причетних до злочину.

Зазначимо, у червні 2017 року голова Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив, що його відомство веде розслідування щодо одного з власників групи каналі «Інтер» Фірташа, власника групи «1+1 медіа» та власника «Медіа групи Україна» (канал «Україна») Ріната Ахметова

Нагадаємо, у США Фірташу загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів. У зв’язку з цим в Україні почали обговорювати майбутнє Inter Media Group і, зокрема, каналу «Інтер», де олігарху належить 36% (решта власників, згідно оприлюдненій мовником інформації станом на 31 грудня 2015 року – Сергій Льовочкін, Валерій Хорошковський та Світлана Плужнікова). При цьому саме Фірташ вказаний кінцевим бенефіціарним власником каналу.

21 лютого Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію на рішення суду нижчої інстанції від 30 квітня 2015 року про відмову в екстрадиції Дмитра Фірташа до США, де його звинувачують у дачі хабара розміром 18,5 млн доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Остаточне рішення про екстрадицію Фірташа до США залишається за Федеральним міністром юстиції Австрії.

Однак одразу після засідання апеляційного суду прокуратура Відня затримала Дмитра Фірташа у зв'язку з новим запитом про його екстрадицією – в Іспанію, де його звинувачують у відмиванні грошей. 24 лютого суд у Відні звільнив олігарха, власника телеканалу «Інтер» Дмитра Фірташа під раніше внесену ним заставу в 125 млн євро.

Голова Мін'юсту Австрії  заявив місцевим ЗМІ, що питання про екстрадицію Фірташа до США «як і раніше, відкрите». За словами міністра, складність справи – в одночасному поданні запитів на екстрадицію українського бізнесмена в США і в Іспанію. У разі позитивних рішень за обома запитами постане вибір, який із них задовольняти.

Захист українського олігарха, одного з власників групи каналів «Інтер» Дмитра Фірташа очікує, що рішення апеляційного суду Австрії щодо запиту США про його екстрадицію буде скасовано.

 

 

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY