detector.media
18.07.2017 09:57
Комітет свободи слова закликає журналістів та правозахисників об’єднати зусилля для звільнення Станіслава Асєєва
Комітет свободи слова закликає журналістів та правозахисників об’єднати зусилля для звільнення Станіслава Асєєва
Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики вважає грубим порушенням прав людини та свободи ЗМІ неправомірне затримання Станіслава Асєєва за абсурдним звинуваченням проросійськими бойовиками його у шпигунстві на тимчасово окупованих територіях

Про це йдеться у заяві Комітету.

Зокрема, Комітет вважає, що переслідування громадянина України Станіслава Асєєва безпосередньо пов’язане із його професійною журналістською діяльністю.

«Комітет вбачає у цьому факт порушення прав людини та вимагає надати ОБСЄ, Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України і Гуманітарній групі у Мінську офіційну інформацію про місце перебування Станіслава Асєєва, негайного допуску до нього представників місії ООН з прав людини і Міжнародного Комітету Червоного Хреста, та звільнення українського журналіста», – йдеться у заяві.

Комітет звертається до журналістів та правозахисних організацій всіх країн світу із наполегливим закликом консолідувати зусилля щодо звільнення Станіслава Асєєва.

Нагадаємо, 27-річний Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР», а сторінку у Facebook – зламали.

Згодом Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Васін останній раз виходив на зв'язок із своєю матір’ю в обід 2 червня, коли під'їжджав до Донецька. Він мусив приїхати до неї 3-го, але так і не приїхав. За словами екс-депутата, звернення до місцевої міліції та безпосередньо в МГБ нічого не дали.

8 червня поліція відкрила провадження за фактом зникнення журналіста.

9 червня редакторка «Радіо "Донбас.Реалії"» (проект «Радіо Свобода») Тетяна Якубович заявила, що поки не вдалося отримати інформацію про можливе місце перебування Станіслава Васіна.

10 червня перший заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня» (DT.UA) Сергій Рахманін у своїй статті в газеті повідомив, що Станіслав Васін – це псевдонім журналіста, публіциста, письменника Стаса Асєєва. Журналіст підкреслив, що «ми обов'язково мусимо витягнути» Станіслава Асєєва з полону. Тетяна Якубович підтвердила повідомлення Сергія Рахманіна. Вона також заявила, що Станіслав Асєєв працював на окупованій території виключно як журналіст.

11 червня в Службі безпеки України повідомили, що поінформовані про зникнення Станіслава Асєєва і ведуть його пошуки.

11 червня Національна спілка журналістів України висловила занепокоєння зникненням Станіслава Асєєва. Спілка попросила представників міжнародних місій, які працюють у Донецьку, допомогти з'ясувати місцезнаходження блогера та якої допомоги він потребує.

13 червня головний редактор «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Ненад Пеїч закликав до звільнення блогера й автора «Радіо Свободи» Станіслава Васіна (Асєєва).

14 червня Єгор Фірсов повідомив про підготовку документів на включення Станіслава Асєєва (Васіна) до обміну полоненими в рамках Мінського переговорного процесу.

14 червня міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» закликала негайно звільнити Станіслава Асєєва (Васіна).

16 червня перша заступниця голови Верховної Ради України, представниця України в гуманітарній підгрупі Мінського процесу Ірина Геращенко повідомила, що встановлюються всі подробиці щодо захоплення бойовиками Станіслава Асєєва (Васіна).

16 червня міжнародний Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав до звільнення Станіслава Асєєва (Васіна).

18 червня рідні громадян України, незаконно ув’язнених у РФ, Криму та на тимчасово не контрольованій Україною території Донбасу, а також ініціатива «Євромайдан SOS» звернулися до віце-президента США Майкла Пенса з проханням порушити питання перед вищим керівництвом РФ щодо звільнення цих людей, у тому числі – Станіслава Асєєва (Васіна).

20 червня на конференції ОБСЄ «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності» у Відні голова НСЖУ Сергій Томіленко закликав представників міжнародного співтовариства підтримати зниклого донецького журналіста Станіслава Асєєва, який писав під псевдонімом Станіслав Васін, а також проявити солідарність з українськими журналістами Миколою Семеною та Романом Сущенком.

20 червня до вимоги звільнити зниклого в Донецьку Станіслава Асєєва приєднався Союз журналістів Росії.

20 червня Єгор Фірсов закликав усіх, хто коментує чи поширює інформацію про зниклого в Донецьку блогера, "ретельніше перевіряти інформацію і не довіряти неперевіреним джерелам".

23 червня стало відомо, що Сатаніслав Асєєва внесли в списки на обмін полоненими.

5 липня Міжнародна правозахисна організація Amnesty International пред’явила бойовикам ОРДО вимогу розкрити місцеперебування журналіста Асєєва (Васіна) і не допустити застосування до нього тортур чи іншого жорстокого поводження.

16 липня бойовики терористичної організації «ДНР» офіційно підтвердили, що український журналіст Станіслав Асєєв (Васін) у них.

 Фото: "Радіо Свобода"

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY