detector.media
09.07.2017 16:03
Від кібератаки 27 червня постраждав кожен десятий комп’ютер в Україні - Шимків
Від кібератаки 27 червня постраждав кожен десятий комп’ютер в Україні - Шимків
Заступник голови Адміністрації президента України, колишній директор Microsoft Ukraine Дмитро Шимків заявив, що, за приблизними підрахунками, в результаті масованої кібератаки 27 червня було виведено з ладу до 10% приватних, урядових і корпоративних комп’ютерів в Україні.

Про це він сказав інформаційному агентству Associated Press, повідомляє «Голос Америки».

За словами Дмитра Шимківа, це приблизні дані, які не включають деяких категорій бізнесових комп’ютерів. Він написав в електронному листі, що половина уражених урядових і комерційних комп’ютерів стали зовсім непридатними. Уражені були, додав він, важливі організації інфраструктури, але головне - бізнесові.

Раніше компанія, яка користувалася податковим програмним забезпеченням, заявила репортерам, що цю програму виявлено у мільйоні комп’ютерів. Представник Національного банку України Антон Кудін заявив, що від атаки постраждала третина українських банків. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що атака спричинила мільйонні збитки для його міністерства.

Експерт з кібербезпеки Віктор Жора каже, що подані Дмитром Шимківим дані«реалістичні», і що лише йому відомо про зараження вірусом від двох з половиною до трьох тисяч комп’ютерів.

Як відомо, що Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої ​​програми-вірусу Petya.A, на її частку припало 75,24% випадків заражень вірусом у світі.

Як писав «Детектор медіа», починаючи з 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб. 

У зв’язку із потужними кібератаками, які зазнала 27 червня Україна, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО посилить співпрацю з Україною у цій сфері

30 червня стало відомо, що Україною і НАТО започаткована спільна платформа у протидії гібридній війні є потенційним інструментом для зміцнення кібероборони сторін.

За фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».

Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.

Заступник генерального секретаря НАТО Сорін Дукару, голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак та заступник директора Румунської служби інформації Крістіан Бізадя підписали угоду «Про реалізацію Трастового фонду України - НАТО з питань кібербезпеки».

Глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив , що головною метою останньої кібератаки проти України, яка сталася 27 червня, була дестабілізація ситуації в країни, хоча при цьому хакери прикривалися фінансовими мотивами.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Хьюґ Мінґареллі запевняє, що в Євросоюзі готові до співпраці з Україною в протидії кібератакам.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY