detector.media
20.11.2002 11:11
Мін'юст і експерти РЄ обговорили питання свободи слова в УкраїніObozrevatel
На зустрічі в Києві з експертами Ради Європи з питань свободи слова й інформації Міністр юстиції України Олександр Лавринович закликав не драматизувати ситуацію в українських ЗМІ.

Метою візиту делегації експертів є вивчення стану відповідності діючого законодавства і фактичної ситуації відносно ЗМІ в Україні вимогам щодо свободи висловлення, як це обговорено в статті 10 Європейської Конвенції з прав людини, зокрема, виконання рекомендацій, сформульованих під час першого візиту експертів в Україну в 2000 р.

На сьогоднішній день, з задоволенням відзначив британський експерт Девід Андерсен, стаття кримінального кодексу про наклеп скасована. Однак ситуація з свободою слова в Україні змінюється не так швидко, як хотілося б.

О. Лавринович проінформував експертів, що на сьогоднішній день в Україні прийнято 12 законів і біля десяти нормативних актів, що регулюють відношення з засобами масової інформації.

При цьому він підкреслив, що 15 законопроектів відносно ЗМІ, підготовлені Держкомінформполітики і представлені експертам, Мін'юст розглядати не буде. "Мін'юст розглядає тільки ті законопроекти, які проходять через Кабмін", - повідомив Лавринович, передає кореспондент "Оглядача".

На питання експертів, чи буде прийнятий закон у відношенні громадського радіо і телебачення, О. Лавринович відповів, що "сьогодні громадсбке радіо в Україні уже функціонує, а що стосується проекту громадського телебачення, то він протягом декількох років розглядався в українському парламенті. Однак ще не розроблені механізми його функціонування".

Крім того, експерти виразили стурбованість конфліктними ситуаціями навколо ліцензування телеканалу "Студія 1+1" і радіо "Континент". При цьому вони відзначили, посилаючись на численні скарги, що система ліцензування в Україні є "непрозорою", при цьому засумнівавшись у тому, що Нацрада з телебачення і радіомовлення проводить незалежну політику.

У свою чергу О. Лавринович застеріг експертів від "імперативних суджень" закликавши їх до спокійної конструктивної розмови без тональності, яка може бути присутня тільки лише в розмові слідчого й обвинувачуваного". Він також сказав, що Нацрада є "досить автономним органом, і на неї ніхто не може натискати ".

Але питання відносно "темників", які нібито розсилаються в редакції для непрямого впливу на ЗМІ, О.Лавринович сказав, що "ніколи не чув цього слова і ніколи їх (темники) не бачив". Він також підкреслив, що якщо існують доказу тиску на ЗМІ, то готовий сприяти, щоб "подібна ситуация вирішувалася в суді".

Експерти завірили міністра в тому, що інформація, отримана в Україні, буде представлена в звіті "об'єктивно, акуратно і збаланисовано". Виходячи з висновків експертів Рада Європи прийме своє рішення про подальші відносини з Україною.

Obozrevatel
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY