Голова Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення Іван ЧИЖ підтримує ідею законодавчого захисту прав власників засобів масової інформації від тиску з боку будь-яких політичних сил, у тому числі владних структур.
Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.
За його словами, захист прав власників ЗМІ є однією із «проріх» у вітчизняному законодавстві. «Якщо не буде зовнішніх впливів на власника, не буде впливів власника на журналіста», - сказав І.ЧИЖ.
Разом з тим голова Держкомінформу вважає, що необхідно захистити не лише власника від зовнішнього тиску, але і журналістів від тиску власників, багато з яких є серйозними цензорами. На думку І.ЧИЖА, проблема тиску на журналістів вже стала загальнодержавною. Більше того, за словами голови Держкомінформу, вона паплюжить імідж України у світі.
«Ми між собою починаємо чубитися, казати, що нема свободи слова, що у нас така біда, а не уявляємо собі, як це відгукується стосовно ставлення до України і з економічної точки зори, і з політичної», - зазначив він.
Саме тому, вважає І.ЧИЖ, проблеми захисту і власників ЗМІ, і журналістів від зовнішнього тиску необхідно чітко виписати у законах.
Як повідомляв УНІАН, створений у середині жовтня Страйковий комітет журналістів запропонував у законодавчому порядку розробити механізм захисту як журналістів від цензури, так і власників ЗМІ від тиску з боку владних структур. Відповідні зміни до законів журналісти мають намір запропонувати вже під час парламентських слухань з питань свободи слова, запланованих на 11 грудня.
Проблема захисту журналістів від цензури набула розголосу після оприлюднення головою парламентського Комітету з питань свободи слова Миколою ТОМЕНКОМ так званих «темників» (переліків тем, які можна і не можна висвітлювати - УНІАН), які, за його даними, розсилалися телеканалам від імені адміністрації Президента.
УНІАН
По теме:
Украинские медиа-холдинги и их будущее