detector.media
17.04.2017 10:09
Редакціям газет у процесі реформування доведеться працювати тільки з місцевими нотаріусами - медіаюрист
Редакціям газет у процесі реформування доведеться працювати тільки з місцевими нотаріусами - медіаюрист
Медіаюристка ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко роз’яснила, що редакціям комунальних газет у процесі реформування потрібно посвідчувати документи, зокрема, договори про оренду приміщення, тільки в тих нотаріусів, які працюють у межах округу.

Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

З відповідним запитанням на «гарячу лінію» НСЖУ звернулася головна редакторка газети «Вісник Городищини» Ольга Дяглюк. За її словами, городищенські нотаріуси відмовляються реєструвати газету як приватне  підприємство.

Газета «Городищинський вісник» стала лідером з реформування на Черкащині. З 19 січня запрацювало приватне підприємство «Редакція районної газети «Вісник Городищини», засновниками якого стали 6 працівників редакції. Новоствореному ПП районна влада передала комунальне майно, відповідно  до Закону про реформування. Лишилося кілька формальностей – виготовити технічну документацію і завірити у нотаріуса. Виготовлення технічної документації затяглося, та, як виявилося, найбільші труднощі виникнуть на останньому етапі.

«Ми пройшли процедуру перетворення, пройшли перереєстрацію друкованого ЗМІ. Але вже кілька місяців не можемо підписати договір оренди приміщення. І районна рада готова передати, і ми залюбки приймемо, проте... Уся проблема в нотаріусі», – розповіла Ольга Дяглюк.

Як каже редакторка, у Городищі є лише два нотаріуси – державний і приватний. Та редакція газети отримала відмову у реєстрації від обох. Державний нотаріус відмовила, пославшись на велику чергу (аж до червня) бажаючих оформити спадщину, а приватний – що ці документи реєструвати непотрібно.

«Вони не хочуть посвідчувати договір на 15 років, де орендна плата становитиме 1 гривню за рік. Мабуть, не дуже зароблять на цьому»,  –  розмірковує головред.

Вивчивши чимало документації, редакція з’ясувала, що документи посвідчувати все ж потрібно. Але чи можна це робити в іншому місті?

«Відповідно до Закону України «Про нотаріат»,  нотаріуси повинні працювати виключно в межах свого нотаріального округу, що і передбачає стаття 13-1 Закону України «Про нотаріат». Недотримання вимог законодавства України щодо посвідчення угоди нотаріусом в межах нотаріального округу може мати негативні наслідки – визнання договору недійсним. Тому, необхідно щоб договір оренди посвідчував нотаріус, який працює в Городищенському районі», на прохання НСЖУ пояснила медіаюрист Людмила Опришко.

Нагадаємо, за січень-березень юристи громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко та Олександр Бурмагін надали 11 усних консультацій, 27 – письмових, шість правових висновків, а також допомагали складати письмові документи, позовну заяву, заперечення на позовну заяву.

До Спілки найчастіше звертались з питань реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, а також застосування трудового законодавства України.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY