detector.media
09.02.2017 19:49
НАТО навчить, як протидіяти інформаційній війні, пропаганді й технічним кібератакам в енергосфері
НАТО навчить, як протидіяти інформаційній війні, пропаганді й технічним кібератакам в енергосфері
Центр передового досвіду НАТО з енергобезпеки проведе восени спільні навчання з українськими інституціями з моделюванням конкретних сценаріїв протидії інформаційним, технічним, кібернетичним чи військовим атакам у сфері енергобезпеки.

Про це «Укрінформу» заявив керівник Центру передового досвіду НАТО з енергобезпеки Гінтарас Багдонас.

«Найголовнішим заходом 2017 року будуть спільні навчання з енергобезпеки з моделюванням конкретних сценаріїв, як протидіяти інформаційній війні і пропаганді, технічним кібератакам чи військовим атакам незалежно від того, чи це "зелені чоловічки", чи терористи», - сказав Багдонас.

Він додав, що цей захід відбудеться восени, зараз триває підготовча робота, а його співголовами будуть керівник Центру НАТО і заступник міністра енергетики України.

Гінтарас Багдонас зазначив, що Центр зі свого боку запросить на ці навчання американських фахівців, з якими постійно працює, спеціалістів з інших кібернетичних центрів, центру терористичної безпеки і центру стратегічної комунікації з Риги тощо. За його словами, уряд України ухвалив рішення, що там будуть присутні представники майже всіх вітчизняних інституцій.

Керівник Центру НАТО наголосив, що у плані побудови системи захисту критичної інфраструктури важливе не тільки міжнародне партнерство, а й співпраця всередині країни.

«Не треба думати, що хтось знає унікальний рецепт розв’язання всіх проблем. Це життя. Ніхто не може охороняти всі об’єкти, але треба спершу визначити, що таке критична інфраструктура, а для цього треба мати процедури. А тут - і це найголовніше, що ми хотіли порадити, - треба вчитися працювати разом усім інституціям України, зокрема, Міненерговугілля, Міноборони, МЗС, оскільки енергетичне поле, це не тільки Україна, існує багато зв’язків з іншими країнами, а також МВС з його службами», - зазначив Багдоніс.

Він зауважив, що кібератаки будуть завжди, і не слід думати, що від них можна захиститися раз і назавжди. «Виходячи з мого особистого досвіду в сфері безпеки, я мушу щиро визнати – абсолютна безпека неможлива у жодній сфері», - акцентував Гінтарас Багдоніс.

У цьому контексті він зазначив, що країни НАТО мають певний досвід у сфері енергобезпеки і продовжують весь час вчитися одна в одної.

«Але якщо зараз запитати рецепт, який чином будувати систему захисту критичної інфраструктури, зокрема у галузі енергетики, скажу, що треба співпрацювати з усіма і не боятися говорити про те, де є проблеми. Я знаю, що погано в плані кібербезпеки у нас у Литві взагалі або на місці моєї служби, а правильно сформульована проблема – це вже половина рішення. І тоді треба працювати. Так, це процес безперервний, але треба ставити реалістичні цілі», - резюмував керівник Центру передового досвіду НАТО з енергобезпеки.

Нагадаємо, щ0 29 грудня 2016 року Рада національної безпеки і оборони України (РНБОУ) запровадила обмежувальні економічні та інші санкції проти РФ через продовження агресії проти України та наказала вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки, захисту критичної інфраструктури.

Того ж дня, під час засідання Ради Національної безпеки і оборони, Президент України Петро Порошенко заявив, що «впродовж останніх двох місяців на об’єктах п’яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу виявлено близько шести з половиною тисяч спланованих кібератак».

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY