detector.media
07.10.2002 20:33
БІЛЬШ ЯК 100 УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ ЗАЯВИЛИ ПРО НАЯВНІСТЬ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ В УКРАЇНІУНІАН
Більше 100 українських журналістів заявили про наявність політичної цензури в державі. Про це йдеться у заяві, текст якої було узгоджено сьогодні на спільному засіданні оргкомітету зі створення незалежної профспілки журналістів та страйкому, обраних 5 жовтня на зборах «Політична цензура в Україні». «Ми, представники різних засобів масової інформації та журналістського середовища, а також громадських організацій - констатуємо, що в Україні існує політична цензура», - йдеться у тексті заяви.

На думку журналістів, перш за все політична цензура проявляється з боку Адміністрації Президента, органів виконавчої влади та фінансово-підприємницьких структур, які їх підтримують.

Політичною цензурою журналісти називають: вимоги попереднього погодження матеріалів та заборону поширення повідомлень і матеріалів з боку державних органів, підприємств, установ, організацій або об’єднань громадян, крім випадків, коли посадова особа є автором інформації; заборону на висвітлення певних політичних та економічних тем та діяльності певних політичних та публічних осіб; тиск на власників ЗМІ з метою нав’язування певного характеру інтерпретації фактів та подій; психологічний тиск на журналіста з метою примусити його відмовитись від публікації матеріалу; намагання державними органами, підприємствами, установами, організаціями або об’єднаннями громадян монополізувати - економічними, політичними та силовими засобами - інформаційний простір, нав’язати великій кількості ЗМІ єдині стандарти інформаційної політики; намагання перешкоджати журналістові у виконанні ним своїх професійних обов’язків.

У заяві також уточнюються вимоги журналістів.

Зокрема, від Верховної Ради журналісти вимагають протягом календарного місяця провести парламентські слухання з проблем політичної цензури за участю народних депутатів, Президента України, представників виконавчої влади, Адміністрації Президента, громадських організацій та журналістів, у тому числі членів Незалежної профспілки працівників ЗМІ.. Від власників та засновників ЗМІ усіх форм власності журналісти вимагають оголосити щонайменше 6-місячний мораторій на звільнення працівників із політичних мотивів.

Від Генеральної прокуратури - порушити кримінальні справи за фактом умисного перешкоджання законній діяльності журналістів та довести до суду справи загиблих колег Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова.

«Учасники зборів інформують про свої вимоги Верховну Раду, народних депутатів, Президента України, голову Адміністрації Президента, Парламентську Асамблею Ради Європи, міжнародну та вітчизняну громадськість, власників, засновників та менеджерів ЗМІ усіх форм власності», - зазначається у заяві.

Як повідомляв УНІАН, 5 жовтня у Києві відбулися збори журналістів, на яких, зокрема, було створено оргкомітет з підготовки створення Незалежної профспілки працівників ЗМІ, а також страйковий комітет, якому надано право висувати вимоги журналістів до влади та інших суб’єктів політичної діяльності в Україні.

У зборах взяли участь більше 100 журналістів. УНІАН
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY