Найближчим часом президент України Леонід Кучма має наміри ініціювати розгляд у Верховній Раді законопроекту, який передбачає обмеження сум компенсацій моральних збитків щодо судових позовів засобам масової інформації.
Про це у понеділок у Києві під час прямої телефонної лінії в редакції газети «Комсомольська правда в Україні» заявив керівник управління інформаційної політики президентської адміністрації Сергій Васильєв.
«Президент збирається ініціювати ряд змін щодо встановлення верхньої межі матеріальних компенсацій для ЗМІ, вже є кілька законопроектів, які просто не розглядаються і не ініціюються комітетом Миколи Томенка» (парламентського комітету з питань свободи слова та інформації – голова М. Томенко), - зазначив С. Васильєв.
Відповідаючи на запитання журналістів, керівник управління інформполітики адміністрації президента наголосив, що «це є суперактуальною проблемою».
Коментуючи обвинувачення на адресу влади у проведенні політичної цензури, «яка нібито витікає із стін адміністрації президента і лягає важким тягарем на журналістів», С. Васильєв зазначив, що «ніхто з обвинувачів досі не показав жодного конкретного факту, жодного конкретного прізвища», зазначив С. Васильєв.
За його словами, він не бачить «ні гнобителів, ні жертв».
У зв’язку з цим С. Васильєв відкинув існування «темників», нібито рекомендованих владою ЗМІ. При цьому він наголосив, що президентська адміністрація розсилає ЗМІ прес-релізи подій, пов’язаних із заходами державної влади. «Не треба підтасовувати», - наголосив він.
«Ми зацікавлені у висвітленні цих подій і вимагаємо, щоб нас не викидали з інформаційного поля, тим більше, що події, пов’язані з президентом, є «номером один» у будь-якій країні світу», - зазначив глава управління інформполітики адміністрації.
С. Васильєв також закликав опозиційні сили дотримуватимся законодавства. «Якщо зараз дозволити політичному процесу вийти за межі Конституції, вважаю, в країні буде перманентна революція», - сказав він.
ForUm