Голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і інформації Микола Томенко заявляє про «незаконні дії керівництва Адміністрації президента» в інформаційній сфері і просить президента Леоніда Кучму дати «цим діям адекватну оцінку».
На прес-конференції у вівторок М. Томенко повідомив, що свої міркування з цього приводу він виклав у відкритому листі на адресу глави держави, направленому Л. Кучмі у вівторок.
У листі зазначається, що «після призначення на посаду глави адміністрації президента Віктора Медведчука істотно змінилися пріоритети і характер управління інформаційною політикою держави», повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Зокрема, вперше за час діяльності Адміністрації президента створене головне управління з інформаційної політики, повноваження і компетенція якого, на думку М. Томенко, не визначені в законодавчому порядку.
Крім того, останнім часом прийнятий ряд указів президента і постанов Кабінету міністрів, що суперечать законодавству, зокрема, указ «Про статус Національної телекомпанія України», постанова уряду «Про деякі питання Національної телекомпанії України».
У листі також вказується, що «кадрова політика Адміністрації президента на чолі з В. Медведчуком звелася до повного контролю представниками однієї партії - СДПУ(о) ключових посад в інформаційній сфері».
Зокрема, сам В. Медведчук є заступником голови ради з питань інформаційної політики при президентові України, інші представники СДПУ(о), зокрема, Сергій Васильєв є секретарем цієї ради, а віце-спікер парламенту Олександр Зінченко здійснює координацію законодавчого забезпечення інформаційної сфери.
Крім того, в Держкомінформполітики вперше за час функціонування цього органу введена посада першого заступника голови комітету, яку зайняв Михайло Онуфрійчук.
«За час діяльності нового складу Адміністрації президента істотно змінився характер і зміст інформаційних і інформаційно-аналітичних матеріалів у ЗМІ, практично зникли з ефіру політичні дебати за участю представників влади і опозиції. У парламентський комітет надходять численні звернення журналістів про факти політичної цензури в найрізноманітнішій формі», - заявив М. Томенко.
Депутат також підкреслив, що згідно з Конституцією «жодна ідеологія не може визначатися державою як обов’язкова».
«Однак сьогодні є всі підстави говорити про пропаганду ідеології виключно однієї партії - СДПУ(о) через засоби масової інформації», - говориться в листі.
М. Томенко заявив, якщо підняті в листі проблеми «не знайдуть розуміння» у президента, то він збирається «ініціювати всі законні методи» для припинення порушень законодавства і Конституції. Зокрема, заявив депутат, він збирається підготувати подання в Конституційний суд про неконституційність ряду указів президента і постанов Кабінету міністрів.
За його словами, «зібрати підписи 150 народних депутатів під цим зверненням не буде проблемою».
ForUm