Сто тисяч жителів України вже оформили передплату на газети і журнали , , ForUm,
Вартість передплати на періодичні видання на 2003 рік не змінилися порівняно з попереднім роком, незважаючи на зміни в законодавстві, - повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» керівник відділу періодичних видань держпідприємства «Укрпошта» Микола Кузьмов.
Він зазначив, що тарифи на оформлення і доставку передплатних видань не перевищують 40% від собівартості передплатного видання, як цього вимагає нова редакція закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів».
Раніше, як повідомляло агентство, закон регулював тільки тариф на доставку передплатних видань, а вартість оформлення передплати підприємство визначало самостійно.
За словами М.Кузьмова, з 3,6 тис. вітчизняних видань, включених у передплатні каталоги на 2003 рік, усього 55 (близько 1,5%) заявили про застосування до них при розрахунку тарифів на оформлення і доставку норм вищезгаданого закону. Минулого року таких видань було 81 (2,3 %).
При цьому він відмітив недосконалість визначення тарифів на оформлення і доставку, виходячи із собівартості передплатної друкованої продукції.
«У даний момент редактора газет не несуть відповідальності за правильність надання даних про собівартість видань і досить часто занижують цей показник», - зазначив він і додав, що в такому випадку видання, що надали занижені дані, отримують більш низьку вартість доставки. Це приводить до нечесної конкуренції між виданнями, а «Укрпошта» вимушена доставляти видання у збиток собі.
За інформацією «Укрпошти», за три дні (передплата почалася в п’ятницю на минулому тижні) передплату на газети і журнали оформили понад 100 тис. жителів України.
Передплатна кампанія на наступний рік почалася 20 вересня і триватиме на зарубіжні видання до 20 листопада, на загальнодержавні - до 10 грудня, на місцеві - до 28 грудня.
У каталоги на наступний рік внесено близько 2,5 тис. центральних, 1,1 тис. місцевих і понад 7 тис. зарубіжних видань.
За підсумками передплатної кампанії 2002 року, у сумарному тиражі близько 50% складають загальнонаціональні газети, дещо менше 50% - місцеві. На частку зарубіжних видань доводиться близько 0,5%.
ForUm