За останні чотири роки ситуація зі свободою слова в Україні практично не змінилася на краще, вважає старший радник представництва ОБСЄ з питань засобів масової інформації Олександр Іванко.
Про це він заявив у вівторок на «круглому столі», що проходить у Києві, присвяченому проблематиці приведення українського законодавства в сфері засобів масової інформації у відповідність з міжнародними і європейськими стандартами.
О. Іванко переконаний, що «законодавча база в Україні непогана, але проблема в тому, як ці закони працюють».
«Коли одна з гілок влади вважає за необхідне давати вказівки ЗМІ про те, як висвітлювати основні політичні події в країні, коли не допускають провідних політиків до ефіру - це викликає серйозне занепокоєння», - заявив представник ОБСЄ.
«Сьогодні країн з подібною практикою серед 55 членів країн-учасниць ОБСЄ не більше 2-3. Дуже не хочеться, щоб Україна була в цьому списку», - зазначив він.
У ході виступу О. Іванко також звернув увагу на те, що зараз в «справі Гонгадзе» все ще «більше питань, ніж відповідей», і «мало що змінилося з лютого 2001 року», коли ОБСЄ опублікувала доповідь за результатами власного розслідування цієї справи.
Він також підкреслив, що в ході обговорення українського законодавства в сфері ЗМІ слід пам’ятати про те, «як це законодавство буде впроваджуватися, використовуватися, і як воно допоможе громадянам України отримувати доступ до повної і об’єктивної інформації, що відбувається в країні».
Як передає кореспондент агентства
«Інтерфакс-Україна», в засіданні «круглого стола», зокрема, беруть участь глава профільного парламентського комітету Микола Томенко, директор відділення конституційного і адміністративного права Міністерства юстиції Швеції Хелена Едерблом, адвокат Наталія Петрова, представники іноземних посольств, акредитованих в Україні.