detector.media
31.10.2016 11:12
Журналісти з Росії та України працювали над темою постконфліктного примирення у Сараєво
Журналісти з Росії та України працювали над темою постконфліктного примирення у Сараєво
Журналісти із України та Росії тиждень працювали над темою постконфліктного примирення у Сараєво в рамках навчального проекту, організованого з ініціативи представника ОБСЄ з питань свободи медіа Дуні Міятович

Про це «Детектору медіа» повідомили в НСЖУ.

Поїздка журналістів до Сараєво відбулася в рамках діалогу Національної спілки журналістів України, Союзу журналістів Росії, що триває під егідою ОБСЄ.

З кожної країни брало участь по три журналісти. Україну представляли Рита Карпенко – заступник керівника інформаційної служби Донецької регіональної дирекції НТКУ, Ельвір Сахірман студент 4 курсу Київського інституту журналістики, Станіслав Юрченко – мультимедійний редактор ресурсу «Радіо Свобода» (Київ).

З Росії учасниками були  Олександра Синєва – фотожурналіст журналу «Полет», Яна Скубко – телеоператор телеканалу «Центр Красноярськ», Анна Шклярова – телеведуча каналів «Теледом» і «Мост» (Санкт-Петербург).

«Ці молоді люди є новим поколінням журналістів в Росії і Україні, –  сказала представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, – їхній досвід важливий для обговорення проблем журналістської етики, дотримання професійних стандартів, що ми почали робити ще в 2014 році».

Для створення власних мультимедійних матеріалів журналісти зустрілися з колегами, письменниками, художниками і вченими. 

За словами пані Карпенко з Краматорська, навчальний семінар став чудовою можливістю встановити нові контакти і працювати  з колегами.

«Це допомогло нам знайти спільну основу для майбутньої діяльності», – зазначила вона.

З нею погоджується телеведуча пані Шклярова із Санкт-Петербурга.

«Ці проекти допомагають зрозуміти, що більшість людей будь-якої національності або релігії прагнуть до однієї простої речі: жити в мирі і без конфліктів; і що засоби масової інформації не повинні заохочувати ненависть, агресивний націоналізм або розпалювати конфлікти», – сказала вона.

«Очевидно, післявоєнне врегулювання у Боснії не варто розглядати за зразок для України, – наголошує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. – Але для українських журналістів є надзвичайно цінним спілкування з воєнними журналістами, з ветеранами та жертвами балканської війни, аби вивчати досвід примирення та досвід роботи над гостро-чутливими темами у часи великої напруги в країні».

Нагадаємо, на початку жовтня представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович наголосила на важливості діалогу української і російської журналістських спілок, які проходять під егідою ОБСЄ

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY