ЗВІЛЬНЕННЯ НИПАДИМКИ – ПРОЯВ ПОЛІТИЧНОЇ ЦЕНЗУРИ, вважає М.Бродський
На звільнення головного редактора газети „Сегодня” відгукнулася партія ”Яблуко”. Як йдеться у повідомленні прес-служби партії, „Звільнення головного редактора газети “Сьогодні” Олега Нипадимки є проявом політичної цензури, тиску власників ЗМІ на журналістів, а влади на власників. Про це в розмові з журналістами заявив лідер партії “Яблуко” Михайло Бродський.
Причиною звільнення Нипадимки голова партії “Яблуко” називає те, що з усієї пропрезидентської преси “Сьогодні” залишалася єдиною газетою, якій вдавалося, якось маневруючи, зберігати обличчя, більш-менш об’єктивно подавати інформацію, а інколи навіть й надавати слово представникам опозиції. Щоправда, інтерв’ю лідера “Яблука”, яке він дав кореспонденту “Сьогодні” більше місяця тому у газеті так і не було надруковане. Це сталося, впевнений Михайло Бродський, під тиском “кураторів” від Партії регіонів. Однак, навіть останні події навколо акції “Повстань, Україно!”, на думку лідера “Яблука”, “Сьогодні” з усіх провладних видань висвітлювала найбільш повно й різнобічно, хоча б езоповою мовою подавало інформацію про те, що відбувалося. Можливо, це й стало останньою краплею.
Крім того вартий уваги факт, що звільнення головного редактора відбулося невдовзі після того, як “Сьогодні” оприлюднила інформацію про справу “перевертнів” – співробітників МВС. “Міліцейське керівництво у нас традиційно не любить пресу”, - сказав Бродський.
Як колишній видавець лідер “Яблука” цілком уявляє, як вирішуються кадрові питання в українських мас-медіа. “Це могло бути так, - говорить Бродський. – Ахметову, чи комусь іншому, хто є спонсором “Сьогодні”, подзвонили з Адміністрації Президента й сказали, що, якщо він хоче мати нормальний бізнес в Україні, то його газета повинна не виділятися із загального хору пропрезидентських мас-медіа й не бавитися в якусь там об єктинвість”.
Причому, зауважив Бродський, Кучма в таких умовах категорично вимагає звільнення редактора. Саме за такою схемою, каже Бродський на початку 2000 року, коли країна, як і зараз, переживала політичну кризу, пов’язану з так званим референдумом, з газети “Київські Відомості” змушений був піти її головний редактор Олег Медведєв. Бродський підтримує рішення Олега Нипадимки відкрито розповісти про справжні причини його звільнення та закликає усіх журналістів оприлюднювати факти цензури та тиску влади на них”.
Від редакції: текст повідомлення наводиться повнотекстово. „Детектор медіа” не несе відповідальності за зміст заяви політичної партії.