detector.media
12.09.2016 18:19
Керівник інтерівського продакшну повідомив, що відео нападу на будівлю НІС передані також до СБУ
Керівник інтерівського продакшну повідомив, що відео нападу на будівлю НІС передані також до СБУ
Олександр Пилипець, генеральний директор компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка виробляє новини телеканалу «Інтер», відкидає звинувачення у втручанні у записи камер спостереження, які зафіксували напад і пожежу у будівлі продакшну 4 вересня.

Про це він заявив в ефірі «Громадського».

Очільник НІСу заявляє, що записи на дисках не могли бути змонтовані перед тим, як передавалися слідству.

«Ми передали все відео, яке знайшли…Не відео, а диски, які знайшли. Там деякі депутати, помічники пана Авакова почали розказувати, що ми тримали їх, аби змонтувати, так от я офіційно заявляю і будь-хто з експертів, які пов’язані і досить добре знаються у комп’ютерній техніці, він може розказати, як записується…Я вже просто занурився в цю тему, я вже знаю, як відео це записується на диски. Неможливо видалити якісь файли, неможливо щось відредагувати без того, щоб цього було помітно. Там кожен файл має свою назву, записується все це у корні диску – то там взагалі нічого переплутати неможливо.

Те відео, яке ми знайшли, це вже на третій день, як сталася пожежа,…як ми знайшли ті сервери, які впали, ми їх не чіпали. Там дуже багато відео, там десь, наскільки я розумію, чи 40 гігабайтів, а то й більше. Тому, звісна річ, ці 40 гігабайтів з 20 з лишнім камер ми не можемо видати в ефір по тій простій причині, тому що там, ну я не знаю, кілька годин відео. Тому це відео було нашвидкуруч було змонтовано, нарізано, скажімо так, не змонтовано, нарізано для того, щоб показати просто початок, середину цієї події і закінчення цієї події», - заявив Олександр Пилипець.

Він також повідомив, що диски із записами з 20 камер спостереження, які були встановлені у будівлі НІСу, передані не тільки слідчим з Національної поліції, але й до Служби безпеки України.

«…А решту відео ми надали Службі безпеки України на їх прохання, надали Міністерству внутрішніх справ…», - сказав він.

Нагадаємо, 4 вересня  на вулиці Щусєва, 26 у Києві, під будівлею компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка займається виробництвом «Подробностей» та «Подробностей недели» для «Інтера», підпалили шини. Згодом загорілося саме приміщення компанії. 

Директор Департаменту комунікацій в МВС України Артем Шевченко підтвердив «Детектору медіа» факт пожежі у приміщенні компанії «НІС» та зазначив, що будівлю підпалили зсередини.

Пізніше на сайті телеканалу «Інтера» з’явилось повідомлення про  те, що на компанію «Національні інформаційні системи» скоєно збройний напад та є постраждалі.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що за фактом підпалу будівлі компанії «Національні інформаційні системи» затримані шестеро осіб. Наразі ведеться слідство, відкрито кримінальне провадження.  Він також повідомив, щос серед затриманих пікетувальників під стінами офісу телеаналу «Інтер» є колишні бійці 30 бригади ЗСУ.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що події в офісі компанії «Національні інформаційні системи», що виробляє інформаційно-аналітичні програми для каналу «Інтер», вимагають негайного та об’єктивного розслідування.

Президент України Петро Порошенко доручив Генеральному прокурору Юрію Луценку взяти під особистий контроль розслідування подій, що сталися на телеканалі «Інтер» 4 вересня.

Слідчі кваліфікують події 4 вересня біля офісу НІС  за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Версія про можливу участь у підпалі будівлі НІСу, який стався 4 вересня, керівництва телеканалу «Інтер» не виключається. Про це 5 вересня заявив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

6 вересня протестувальники, які з 5 вересня блокували роботу телецентра «Інтер Медіа Груп», заявили, що дійшли згоди з керівництвом телеканалу. Протягом п’яти найближчих днів телеканал має змінити свою редакційну політику та звільнити заступника директора з розвитку компанії «Національні інформаційні системи» (НІС) Ігоря Шувалова. Мітингарі зібрали намети.

Того ж дня телеканал «Інтер» заявив, що ні про що не домовлявся з протестувальниками, які блокували роботу телецентру «Інтер медіа груп», і не вів з ними ніяких перемовин.

10 вересня генеральний директор НІС Олександр Пилипець заявив, що компанія не має наміру змінювати редакційну політику. Також вона не збирається звільняти заступника директора з розвитку НІС Ігоря Шувалова.

Більше про події біля офісу «НІС» можна прочитати тут.

На фото - Олександра Пилипець з Настею Станко

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY