detector.media
30.07.2016 13:50
ФСБ виявила комп’ютерне шпигування в системах держвлади РФ і військових підприємств
ФСБ виявила комп’ютерне шпигування в системах держвлади РФ і військових підприємств
Федеральна служба безпеки Росії заявляє про виявлення впроваджених шкідливих шпигунських програм в комп'ютерних мережах близько 20 російських організацій.

Про це повідомляє російське інформагентство «РИА Новости» з посиланням на центр громадських зв'язків силового відомства РФ.

За твердженням ФСБ, зараженню піддалися комп'ютери органів державної влади, наукових і військових установ, підприємств оборонно-промислового комплексу та інших об'єктів критично важливої інфраструктури РФ.

ФСБ заявляє про цільовий характер поширення вірусу, що начебто вказує на професійно сплановану операцію. За оцінкою російських фахівців, на яких посилається ФСБ, за стилістикою написання і методами інфікування це програмне забезпечення схоже з тим, що використовувалося в операціях з кібершпіонажу як в Росії, так і в світв.

Комплекти шпигунських програм виготовляються для кожної жертви «індивідуально, на основі унікальних характеристик комп'ютера, що атакується». Цільові атаки велися шляхом відправки електронних повідомлень з шкідливими вкладеннями.

Після впровадження в систему шкідлива програма завантажує необхідні модулі і потім може перехоплювати мережевий трафік, вести прослушку, знімати скріншоти екрану, самостійно включати web-камери і мікрофони, мобільні пристрої, записувати аудіо і відео, а також дані про натискання клавіш.

Нагадаємо, лідер луганських сепаратистів Ігор Плотницкий заявив про блокування понад 300 «шкідливих» інформаційних сайтів на контрольованій бойовиками «ЛНР» території Луганської області. Водночас, за словами ватажка «ЛНР», на окупованій частині Луганської області бойовики «акредитували» 170 іноземних журналістів. При цьому «діють» з них 12 - зокрема, на непідконтрольній українській владі території Луганщини зараз працюють російські ЗМ «РИА Новости», НТВ, «Первый канал», «Россия 24», «НьюсФронт».

Фото: zn.ua

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY