detector.media
21.07.2016 11:00
Міжнародна федерація журналістів закликає швидко і ефективно розслідувати вбивство Шеремета
Міжнародна федерація журналістів закликає швидко і ефективно розслідувати вбивство Шеремета
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) закликає швидко і ефективно розслідувати вбивство журналіста Павла Шеремета, який внаслідок вибуху автомобілю загинув 20 липня в Києві.

Про це йдеться в заяві МФЖ від 20 липня.

«Влада мусить оперативно і ефективно притягти винних до відповідальності. Більше не може бути безкарності за вбивства журналістів», – зазначає в заяві президент Міжнародної федерації журналістів Філліп Лерют.

 «Наші думки з родиною і друзями Павла та всіма журналістами у регіоні. Ми зробимо все, що зможемо, щоб не дозволити безкарності цього безглуздого вбивства», – додав Лерют.

Нагадаємо, вранці 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франказагинув український журналіст Павло Шеремет.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили.

У МВС повідомили, що Павло Шеремет загинув у результаті, ймовірно, вибуху безоболочного саморобного вибухового приладу потужністю від 400 до 600 грам в тротиловому еквіваленті.

Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Попередньо слідство розглядає три основні версії вбивства журналіста – професійна діяльність журналіста, неприязні стосунки та «російський слід».

Прем’єр –міністр України Володимир Гройсман висловив вимогу до правоохоронних органів забезпечити швидке і ефективне розслідування смерті Павла Шеремета.

Президент України Петро Порошенкодоручив правоохоронним органам оперативно розслідувати обставини загибелі Павла Шеремета.

Заступник Генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький назвав загибель Павла Шеремета замахом на свободу слова в Україні.

Представник ОБСЄ з питань свободи слова Дуня Міятович закликалапокарати винних у вбивстві Павла Шеремета.

Речник міжнародної організації «Репортери без кордонів» Кристоф Драєр закликав до швидкого, ґрунтовного та незалежного розслідування смерті журналіста Павла Шеремета.

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Головний редактор видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов вважає, що вже через три-чотири доби стане відомо, хто був замовником та виконавцем убивства журналіста Павла Шеремета.

detector.media