Про це повідомив на своїй сторінці народний депутат Степан Кубів, передає «Новое время».
«Зі смертю Леся Танюка 18 березня 2016 втратив кожен, хто його знав особисто або заочно», - написав Степан Кубів у своєму Facebook.
Лесь Танюк був не тільки відомим режисером театру і кіно, він також працював на телебаченні – зокрема, був ведучим програм на УТ-1
Леонід (Лесь) Танюк народився в с. Жукин на Київщині 8 липня 1938 року, виростав у Луцьку. Під час навчання в Київському театральному інституті ім. Карпенка-Карого (1958-1963) познайомився з дисидентами Іваном Світличним, Аллою Горською, Василем Стусом, В'ячеславом Чорноволом та іншими.
Був головою Національної спілки театральних діячів України, членом Національної спілки письменників та кінематографістів, лауреатом режисерської премії ім. С. Данченко і декількох театрознавчих премій, членом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Професор, керівник акторського і режисерського курсів у Київському університеті театру і кіно ім. Карпенка-Карого, почесний професор Харківської академії культури та Волинського національного університету ім. Л. Українки, заслужений діяч мистецтв, дійсний член Міжнародної Академії Екології, народний артист України.
Лесь Танюк - автор і співавтор понад 60 законів, ініціатор майже 20 парламентських слухань щодо символіки, української мови, пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років, державних архівів, «чорної археології», моніторингу щодо виконання законів гуманітарної сфери
Один з ініціаторів створення Антикомуністичного антиімперіалістичного фронту. Засновник і голова Всеукраїнського товариства Меморіал ім. В. Стуса (1989-2014), з 2014 - його почесний голова.
Фото: «Радіо Свобода»