detector.media
06.10.2015 15:47
У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні
У вересні ІМІ зафіксував 18 випадків перешкоджання роботі журналістів - вдвічі більше, ніж у серпні

Інститут масової інформації (ІМІ) опублікував результати щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова» за вересень. За цими даними, під час передвиборної кампанії кількість випадків перешкоджань журналістам зросла вдвічі. У моніторингу зафіксовано 18 випадків таких випадків протягом вересня, тоді як у серпні - 9, а в липні - 5.

 

Перешкоджали журналістам представники «Опозиційного блоку» (7 випадків), партії «Наш край» (1 випадок), Аграрної партії (1 випадок), та представники ТВК (5 випадків) майже по всій території України: на Тернопільщині, Черкащині, Запоріжжі, Луганщині, Донеччині, Хмельниччині, Волині, Рівненщині, у Києві, Миколаєві, Дніпропетровську, Кіровограді.

 

«Представники політичних партій та "тітушки" не допускали або вибірково допускали журналістів на партійні конференції з висунення кандидатів. А голови виборчих комісій чи члени комісій не пускали представників ЗМІ на свої засідання, у приміщення комісій, виганяли із засідань, перешкоджали в отриманні інформації під час перебування журналістів у приміщенні комісій», - розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук.

 

Протягом вересня ІМІ також зафіксував 6 нападів на журналістів із застосуванням фізичної сили, та 4 випадки погроз.

 

Випадки побиття на нападів на журналістів сталися в Одесі, Києві, Чернівцях, Дніпропетровську та на Миколаївщині. Нападали та били журналістів активісти, переселенці, невідомі, водій-порушник ПДД, бійці «Айдару» та озброєна охорона.

 

Також, за даними ІМІ, у вересні зросла кількість випадків ненадання доступу до інформації - 9 фактів, тоді як у серпні був 1.

 

Погрожували журналістам на Херсонщині, у Києві та Миколаєві. До таких заяв вдавалися екс-народний депутат від «Партії регіонів» Олексій Журавко, суддя та колишня помічниця народного депутата.

 

З повним описом випадків, що увійшли до Барометру свободи слова за останній місяць, можна ознайомитися тут.

 

Як писала «Детектор медіа», у серпневому моніторингу «Барометр свободи слова» ІМІ зафіксував, зокрема, погіршення ситуації з дотриманням прав журналістів у Криму. У Севастополі блогерку Ірину Горелікову відвезли на допит у ФСБ після того, як на своїй сторінці у Facebook вона поділилася посиланням на новину з прес-конференції уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемільова.

 

На День Незалежності України, 24 серпня, кореспондентку «Інтера» Юлію Крючкову та оператора Віталія Зятковського, що працюють у кримському корпункті телеканалу, у Сімферополі затримали російські поліцейські і відвезли до Центрального райвідділу внутрішніх справ для з'ясування їх особи. Їх затримали, коли журналісти проводили зйомку в міському парку ім. Тараса Шевченка. «Інтер» - єдиний український телеканал, який має в окупованому Криму кореспондентів, що працюють відкрито.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY