detector.media
18.09.2015 15:01
Канал «1+1» обурений погрозами з боку намісника Лаври
Канал «1+1» обурений погрозами з боку намісника Лаври

Телеканал «1+1» заявляє, що обурений погрозами Митрополита Вишгородського і Чорнобильського, намісника Києво-Печерської лаври (Українська православна церква Московського патріархату) владики Павла, та у разі необхідності відстоюватиме права своїх співробітників згідно чинного законодавства України. Про це йдеться у повідомленні прес-служби каналу.

 

У вівторок, 15 вересня, на сайті Києво-Печерської Лаври з'явилося відео-звернення її настоятеля, владики Павла, в якому він заявляє, що журналісти телеканалів «1+1» та «2+2» переслідують його «на чиєсь замовлення». За його словами, журналісти не дають йому «проходу на території святої обителі». «Вискакують з-за дерев, вискакують з машин, штовхають свої телефони у вуста, аби я відповів їм те, що вони хочуть почути», - заявив намісник Лаври.

 

Телеканал стверджує, що владика Павло  проклинає журналістів після запитань щодо вартості його автівки та поводження на дорозі і цитує його висловлювання: «Наступні якщо будуть такі нападки, я просто зроблю так, щоб моя негідна поведінка (на їхню думку), віддалася їм сторицею. Тому що більше такого невігластва, приниження, глузування від горе-журналістів Церква не може терпіти. Ми не зобов'язані відповідати на дурні питання...».

 

 

«1+1» заявляє, що й надалі планує розкривати правду щодо будь-яких фактів корупції та зловживання владою служителів церкви, політиків або звичайних шахраїв.  

 

«Вже в найближчому випуску програми "Гроші" у понеділок 21 вересня з'явиться спеціальний сюжет-розслідування щодо незаконної діяльності згаданого митрополита», - повідомляє телеканал.

 

«Ні в якому разі не хочу образити почуття віруючих, але владика Києво-Печерської Лаври Павло (Лебідь), здається, свідомо не хоче визнавати право громадян на отримання неупередженої інформації не лише про політичних діячів України, але й про тих, хто виконує місію духовного наставництва. Більше того, він бере на себе роль визначати, кого карати, а кого милувати від імені Бога. Він сам вирішує карати лише тих, хто заважає йому їздити на лімузині, та тих, хто насмілюється задавати питання про його розкішне життя в той час, як його паства бідує, прикриваючись її ім'ям при цьому», - заявив ведучий та креативний продюсер програми «Гроші» Олександр Дубінський.

 

Нагадаємо, раніше владика Павло також мав конфлікти із співробітниками ЗМІ. У 2011 році колишній журналіст «1+1» Михайло Ткач знімав сюжет про автопарк настоятеля Лаври, але останній всіляко перешкоджав його роботі. Владика ображав журналіста, який, на його думку, був «одягнений як бомж» і порадив «піти взути нормальні туфлі».

 

Тоді у відкритому зверненні до керівництва каналу намісник Києво-Печерської лаври обурювався тим, що журналістів «1+1» цікавлять машини і телефони священиків і що вони знімають прихованою камерою. Генеральний директор телеканалу «1+1» Олександр Ткаченко відповів тоді, що вважає поведінку журналіста каналу Михайла Ткача, на якого скаржився намісник Києво-Печерської лаври, професійною та коректною.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», у вересні 2012 року владика Павло, тодішній депутат Київради від Партії регіонів напав на журналістку видання «Корреспондент» Ксенію Карпенко. За її словами,  намісник Києво-Печерської Лаври заломив їй руки  і забрав її телефон, коли вона намагалася взяти у нього коментар. Журналістка додала, що владика був у супроводі інших священнослужителів, голосно кричав і викручував їй руки. Вона викликала міліцію. Напад владики бачила фотограф, яка була з журналісткою і змогла зробити фото того, як намісник Лаври напав на Ксенію Карпенко.

 

Прес-служба Києво-Печерської Лаври, коментуючи інцидент на своєму сайті, назвала ситуацію «інформаційною атакою журналістів на Лавру» і закликала Президента України, Голову Верховної Ради вжити заходи по відношенню до «божевільних журналістів». Згодом телефон журналістці повернули - разом з шоколадкою та іконкою, але останні відео були знищені.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY