detector.media
31.08.2015 10:47
У прокат в Україні виходить знятий режисером-дисидентом фільм «Таксі», що здобув головний приз Берлінале
У прокат в Україні виходить знятий режисером-дисидентом фільм «Таксі», що здобув головний приз Берлінале

3 вересня в Україні стартує прокат фільму «Таксі», створеного одним із найвідоміших представників «нової хвилі» іранського кінематографа Джафаром Панахі. Про це повідомляє кінокомпанія «Артхаус Трафік».

 

Витримана у документальній стилістиці трагікомедія «Таксі» про сучасне іранське суспільство здобула головний приз Берлінського кінофестивалю - «Золотого ведмедя».

 

Цей фільм Джафар Панахі створив після арешту за антиурядову діяльність і всупереч забороні займатися кінематографом. Незважаючи на обмеження, автор з'являється в кадрі у ролі самого себе за кермом пасажирського таксі. Фільм знятий на два айфони і відеореєстратор.

 

 

Доля Джафара Панахі - багаторічна боротьба за свободу творчості й права людини. Його перший повнометражний фільм - «Білий м'яч» удостоївся Золотої камери в Каннах як найкращий дебют. За роки роботи режисер став володарем Золотого лева Венеції, Золотого леопарда Локарно, Срібного ведмедя Берліна, а також численних нагород від преси та критиків.

 

Міжнародна слава і визнання не вберегли Джафара Панахі від переслідувань на батьківщині. У 2009 році за роботу над фільмом про заворушення, котрі потягли за собою переобрання президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада, кінематографіста заарештували за антиурядову діяльність і «пропаганду проти режиму». Він був засуджений до шести років в'язниці і 20 років ізоляції. Йому заборонено знімати фільми, виїжджати за кордон і давати інтерв'ю місцевій та іноземній пресі. Незважаючи на це, 2011 року Джафар Панахі надіслав до Канн документальну роботу «Це не фільм» про життя режисера, якому заборонено знімати. Щоб уникнути перевірки на митниці, флешку з фільмом упакували в торт. «Таксі» - його другий твір, створений всупереч забороні.

 

«Коли режисер не може знімати, це подібно до ув'язнення. І навіть коли він звільняється з невеликої в'язниці, він усвідомлює, що блукає у в'язниці значно більших розмірів», - скзав режисер.

 

3 вересня фільм вийде на екрани кінотеатрів у Києві, Вінниці, Дніпропетровську, Львові, Одесі та Харкові.

 

Нагадаємо, з 5 по 13 лютого на Європейському кіноринку Берлінського міжнародного кінофестивалю-2015  працював український стенд. До участі у творчій майстерні МКФ, так званого «кампусу талантів», цього року відібрали двох молодих кінематографістів з України - продюсера Максима Сердюка та режисера Олесю Бортняк.

 

«Срібного ведмедя» Берлінале за роботу над фільмом Олексія Германа-молодшого «Під електричними хмарами» отримали український кінооператор-постановник Сергій Михальчук та його російський колега Євген Прівін. Вони здобули відзнаку «За видатний внесок у галузі мистецтва», що вручається оператору, редактору, композитору або художнику із костюмів.

 

Переможець сьомого конкурсного відбору кінопроектів для «Формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015-2016 рр.» Держкіно України фільм «Люксембург» режисера Мирослава Слабошпицького був відібраний  до офіційної програми 12-го «Берлінале копродакшн-маркет», який пройшов в рамках 65-го Берлінського міжнародного кінофестивалю з 8 по 10 лютого.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY