detector.media
30.08.2015 11:08
3 вересня – презентація Концепції соціокультурного розвитку України

3 вересня о 15:30 у НКММК «Мистецький Арсенал» відбудеться презентація Концепції соціокультурного розвитку України та громадське обговорення проекту Закону України «Про деякі питання соціального та культурного розвитку України». До обговорення запрошено експертів у сфері культурної політики та менеджменту, економіки, права, діячів культури, аналітиків, громадських активістів, науковців, закордонних українців, дипломатів та усіх небайдужих до майбутнього країни.

 

Реалізація Концепції стане важливим кроком у реформуванні гуманітарної сфери України, її головним пріоритетом є реалізація перспективних культурних, освітніх, наукових, соціальних, спортивних та інших громадських проектів та ініціатив. В її основу покладено ідею підтримки та сприяння саморозвитку соціокультурної сфери, на відміну від існуючого сьогодні анахронічного підходу «управління галузями».

 

«Представлені до обговорення напрацювання є результатом більш ніж дворічної роботи ініціативної групи Мистецького Арсеналу спільно із численними експертами-практиками. Концепція соціокультурного розвитку України та законопроект, який ми пропонуємо до обговорення, базуються на актуальних дослідженнях та містять у своїй основі досвід європейських країн, зокрема Великої Британії та Естонії. Ми переконані, що створення умов для соціокультурного розвитку людини є не просто однією із задач держави, часто ігнорованою чиновниками, але ключовою складовою безпеки будь-якої країни в сучасному світі (концепція human security). Якби це усвідомлювали політики протягом 24 років незалежності України, то напевно у нас не було б ані сепаратизму, ані анексії, ані війни», - зазначила ініціатор концепції соціокультурного розвитку України, генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна.

 

Наріжним каменем запропонованої реформи є ідея створення Державного фонду соціокультурного розвитку України, який буде акумулювати кошти від соціально шкідливих видів господарської діяльності - азартний, алкогольний та тютюновий бізнес, та направляти їх на підтримку громадських та державних ініціатив (проектів). Такі відрахування матимуть назву «внесок соціальної відповідальності». Відбір проектів для підтримки Фондом будуть здійснювати не чиновники, а компетентні та успішні громадяни - експерти-практики, які самі досягли визначних результатів у соціокультурній сфері. Також передбачається можливість залучення до фінансування таких проектів меценатів та жертводавців. При цьому, прозорість та оперативна звітність за використані кошти гарантуватиметься окремими положеннями Закону.

 

«Запропоновані тексти містять практичний механізм підтримки громадських та державних ініціатив. За умови прийняття Верховною Радою України розробленого нами законопроекту, вже на початок 2016 року може бути відібрано десятки актуальних соціальних та культурних проектів під гарантоване щорічне фінансування в обсязі близько 1,5 млрд. грн. Всі бажаючі зможуть подати проекти до Фонду та пройти прозору процедуру аплікування, незалежного експертного відбору та публічного обговорення/звітності. При цьому розподіл коштів та схвалення проектів буде відбуватися повністю під контролем громадськості. Важливим моментом є те, що Фонд фінансуватиме конкретні проекти з очевидним та зрозумілим резульname="14f2263f2cc5e983__GoBack">татом, а не утримання численних інституцій та закладів відірваних від реалій та потреб людей», - розповів головний координатор ініціативної групи з розробки Закону Антон Дробович.

 

Громадське обговорення проекту Закону України «Про деякі питання соціального та культурного розвитку України» триватиме до 5 вересня 2015 року. З матеріалами до обговорення можна ознайомитися тут.

 

3 вересня у приміщенні НКММК «Мистецький Арсенал» за результатами обробки та аналізу зауважень/пропозицій відбудуться громадські слухання та обговорення проекту.

 

Реєстрація учасників обговорення.

 

Акредитація преси.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY