Радник міністра інформаційної політики України Олександр Бригинець повідомив, що на горі Карачун у Донецькій області поблизу міста Слов'янська буде змонтовано нову телевежу замість тимчасової і відновлять телемовлення у цій частині області. Про це він сказав на брифінгу у Краматорську 20 серпня, повідомляє «Укрінформ».
«Угоду між Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією і КРРТ (Концерном радіомовлення, радіозв'язку і телебачення - Ред.) про встановлення повноцінної антени-щогли на горі Карачун підписано», - сказав Олександр Бригинець.
Він наголосив на важливості встановлення телевежі і відновлення телемовлення для інформування населення регіону.
«Щоб прискорити процес встановлення, вирішено не робити нову антену, а взяти існуючу в іншому місці, демонтувати її, перевести сюди й встановити. Тому що важливішої справи, ніж відновлення передавача тут, немає», - підкреслив радник міністра.
Нагадаємо, телевежу на горі Карачун було підірвано терористами минулого року. 30 квітня 2015 року фахівці добудували тимчасову польову телевежу на горі Карачун поблизу Слов'янська, завдяки чому відбувся запуск мовлення українських телеканалів.
У липні заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Віктор Андрусів сказав, що влада в області пріоритетним завданням вважає відбудову в максимально стислі терміни телевежі на горі Карачун поблизу Слов'янська.
11 серпня заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова під час брифінгу «Звіт роботи комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення» повідомила, що зараз замість зруйнованої вежі на горі Карачун поблизу Слов'янська, з якої забезпечувалось українське мовлення на міста Краматорськ і Слов'янськ, встановлена тимчасова: «Це тимчасова вежа, але завдяки тому, що вона на горі, це дає можливість мовити на 30-50 км».
У Міністерстві інформаційної політики планують на всіх діючих телевежах уздовж умовної межі між Україною та самопроголошеними республіками встановити потужні передавачі для забезпечення мовлення у великих населених пунктах Донбасу, тимчасово окупованих терористами.
Водночас, лідери терористичної організації «ДНР» заявляли, що не дозволять українській владі організувати мовлення українських телеканалів на підконтрольній їй території, і організують «війну сигналів», аби глушити сигнал з української сторони.
Влітку 2014 року дев'ять аналогових передавачів безкоштовно надала Україні Польща. У лютому 2015 року стало відомо, що Литва готова передати Україні передавачі для налагодження телевізійного мовлення на підконтрольній терористами території. Про це ж заявив і Держдеп США.
У серпні 2015 року Міністерство інформаційної політики (МІП) заявило про розміщення на Донбасі практично всього отриманого від західних партнерів обладнання, аби забезпечити українське мовлення у регіоні. Потреба ще є у десятках нових передавачів.
«Детектор медіа»