Міліція відкрила кримінальне провадження за фактом пограбування в Києві журналіста одного з телеканалів. Про повідомляє ВЗГ ГУМВС України в місті Києві.
Як повідомляють правоохоронці, інцидент стався в одному з офісів на вул. Попудренка у Києві. Невідомі особи відібрали у журналістів одного з телеканалів 800 грн., радіопередавач та відеокамеру. За цим фактом міліція Деснянського району відкрила кримінальне провадження за грабіж.
5 серпня до Деснянського РУ ГУМВС України в місті Києві надійшла заява від 28-річного журналіста одного з телеканалів про вчинене відносно нього кримінальне правопорушення. За словами заявника, напередодні через рекламний номер телефону він домовився про зустріч для співбесіди щодо працевлаштування. Разом зі своїм помічником вони приїхали до офісу на вул.Попудренка. Далі йому запропонували підписати договір про надання інформаційних послуг з можливістю поселення в гуртожитку за місцем працевлаштування, сплативши при цьому 700 грн.роботодавцю.
«У якусь мить працівниця офісу помітила в сумці помічника журналіста відеокамеру і стала її виривати. Згодом до кімнати зайшло двоє чоловіків, стали погрожувати медійникам, нанесли їм тілесні ушкодження, одного з них обшукали та відібрали сумочку, в якій знаходилося 800 гривень. Через деякий час сумочку журналістам повернули та вивели з офісу», - повідомляє міліція.
Зібрані відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчим відділом Деснянського РУ ГУМВС України в місті Києві відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 186 КК України «Грабіж». Розпочато досудове розслідування. Встановлюються особи, причетні до цього кримінального правопорушення, та з'ясовуються всі обставини його скоєння.
Нагадаємо, 25 липня в Миколаєві вчинено напад на журналіста «Преступности.нет» Андрія Лохматова. У приміщенні по проспекту Леніна громадські активісти та журналісти виявили зал ігрових автоматів. Коли журналісти зайшли до нелегального закладу, працівниця заявила, що знімати заборонено. Вона почала хапати камеру журналіста Андрія Лохматова, кричати і виштовхувати працівників ЗМІ ногами із закладу.
За словами юриста Незалежноїмедіапрофспілки України (НМПУ) Олексія Ржанова, ця ситуація підпадає щонайменше під дві статті Кримінального Кодексу України. «По-перше, в діях адміністратоки закладу наявне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, відповідальність за які передбачена у ст. 171 ККУ. По-друге, це також можна розцінювати як самоуправство, що підпадає під ст. 356 ККУ», - наголосив він.
У свою чергу, НМПУ закликає при порушеннях прав журналістів фіксувати ці випадки та викликати міліцію, адже це сприятиме зниженню кількості порушень.
«Детектор медіа»