До 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького «UA:Перший» підготував низку спеціальних ефірів. Про це повідомляє прес-служба каналу.
У суботу, 25 липня, на телеканалі розпочнеться показ міжпрограмних роликів про митрополита Андрея Шептицького. Кожен з п'яти роликів тривалістю в одну хвилину присвячений окремій темі. Це короткі історії про те, як людина, яка дала обітницю убогості, поклала усі свої скарби на благо - митрополит опікувався відкриттям лікарень, музеїв та заповідників, а також вболівав за добробут і здоров'я вірян.
У неділю, 26 липня, о 15.25, «UA:Перший» покаже автобіографічну стрічку українських кінематографістів про митрополита Андрея Шептицького «Владика Андрей». Це історія життя однієї з наймасштабніших фігур української історії, яку знає і поважає світ. Фільм про митрополита був знятий на кіностудії імені Олександра Довженка режисером Олександром Янчуком за сценарієм Миколи Шияна.
У середу, 29 липня, о 18.50 в ефірі телеканалу вийде спеціальний проект до 150-річчя від дня народження митрополита, яке відзначає не лише українська, а й світова релігійна спільнота. Нещодавно Папа Римський Франциск затвердив документ, який наблизив визнання Андрея Шептицького святим.
Про те, що зробило митрополита прикладом духовного лідерства для світу і найбільш суперечливі моменти його біографії говоритимуть глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович, перший заступник генерального директора Музею історії Києва Тетяна Костенко, доктор соціальної економіки, доцент Папського Григоріанського університету (Рим) Зиновій Свереда і професор Варшавського університету та Києво-Могилянської академії Ольга Гнатюк. Модератором дискусії буде історик, радник керівника Українського інституту національної пам'яті Олександр Зінченко.
Нагадаємо, Держкомтелерадіо рекомендує ЗМІ скористатися методичними матеріалами, підготовленими Українським інститутом національної пам'яті до вшанування 1000-річчя успіння князя Київського Володимира Великого. Держкомтелерадіо підкреслює, що, популяризуючи історичну спадщину київського князя, необхідно спиратися на висновки наукових досліджень, згідно з якими діяльність Володимира Великого призвела до «європеїзації» Київської Русі - держава посіла своє місце нарівні із сусідами в міжнародних стосунках та долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.
«Детектор медіа»