detector.media
24.07.2015 09:41
Журналістка Маша Слонім назавжди залишає Росію – не вірить у зміни на краще
Журналістка Маша Слонім назавжди залишає Росію – не вірить у зміни на краще

Російська журналістка, колишня дисидентка Маша Слонім виїжджає з Росії в еміграцію до Великобританії. Про це вона повідомила в інтерв'ю російському «Радио Свобода».

 

Це друга еміграція Маші Слонім з Росії: в 1974 році без надії повернутися вона виїхала з СРСР і прожила в США і Великобританії до початку 90-х. За кордоном журналістка працювала у видавництві «Ардіс» і в Російській службі BBC. Повернувшись до Москви, Маша Слонім продовжила займатися журналістикою: співпрацювала з західними телеканалами, вела політичну програму «Четверта влада» на РЕН ТВ, викладала в школі «Інтерньюз» у Москві до того, як ця організація була розгромлена російською владою після арешту її очільниці Манани Асламазян.

 

Маша Слонім заявила, що еміграція з Росії здається їй «єдиним правильним кроком». «Просто зараз мені здається, що це єдиний правильний хід. Я створила собі тут прекрасне життя. Я навколо себе надула бульбашку, наділа ковпак, в якому живу. Оточила себе коханими людьми. Живу з тваринами. Внутрішня еміграція», - сказала вона.

 

Журналістка впевнена, що Росії зараз неможливо щось змінити на краще. «Неможливо сховатися. Я читаю "Фейсбук", інтернет, слухаю радіо і бачу людей. Щось раптом трапилося зі мною. Я втратила надію, що в Росії щось зміниться. Не в час, що залишився мені - життєвий час, а взагалі. Можна жити в країні і думати: о'кей, на моєму віку тут нічого доброго не буде, але от діти і внуки побачать небо в алмазах. Не побачать. Немає надії. Це сукупність причин. Всі разом. Все, що відбувалося в останні 10 років. Навіть в 15. Все гірше і гірше стає. Можливо, все це лусне, гримнеться і зміниться. Але я не хочу чекати. Зараз моє місце - там», - сказала Маша Слонім.

 

«У вашому поколінні є чудові молоді журналісти, - сказала пані Слонім, звертаючись до журналіста «Радио Свобода» Романа Супера. -  А от що за вами, де це поле, на якому може щось вирости? Я не бачу його. У вас була можливість попрацювати у вільних медіа. А ось у тих, хто після вас, - поля немає. Воно заросло бур'яном, як Калузька область. Ці люди плутають журналістику з піаром і рекламою. Вони займаються піаром мерів, губернаторів і чиновників».

 

Нагадаємо, це вже не перший від'їзд російських журналістів за кордон. 

 

Журналіст телеканалу «Дождь», ведучий радіостанції «Эхо Москвы» Тимур Олевський переїздить до Праги (Чехія) . «Радіо Свобода» запропонувало журналістові контракт на рік. При цьому, журналіст поки не знає, чи повернеться він у Росію по його завершенню. 

 

Раніше стало відомим, що заступник головного редактора телеканалу «Дождь» і ведучий Тихон Дзядко з вересня почне роботу в якості кореспондента українскього каналу «Інтер» у Вашингтоні. 

 

Російський журналіст Айдер Муждабаєв, який 20 років пропрацював у «Московском комсомольце», залишив видання. Він написав у Facebook, що журналістика в РФ приречена на смерть, а російські журналісти зрадили себе та професію. Російський журналіст переїхав до Києва і призначений заступником генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова, який також є власником каналу. Цю інформацію «Детектор медіа» підтвердив особисто пан Муждабаєв.

 

До України переїхав колишній журналіст російського видання «Лента.ру» Іван Яковина, що співпрацює нині з виданням «Новое время». В інтерв'ю він заявив, що повернеться до Росії «тільки коли  Путіна вб'ють».

 

«Детектор медіа»

Фото - «Радио Свобода»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY