detector.media
26.03.2002 15:00
Результати моніторингу висвітлення виборів у ЗМІ оприлюднив комітет "Рівність можливостей"
УНІАН. Адміністративний тиск на засоби масової інформації під час нинішньої виборчої кампанії є відчутнішим, ніж під час парламентських виборів 1998 року, вважає голова комітету «Рівність можливостей» Олександр ЧЕКМИШЕВ.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на прес-конференції в УНІАН він заявив, що такий висновок комітет, а також асоціація «Спільний простір» зробили на підставі проведення моніторингу висвітлення виборчої кампанії у ЗМІ.

Члени комітету «Рівність можливостей» продемонстрували на прес-конференції діаграми кількості ефірного часу, отриманого виборчими блоками і партіями на телебаченні з 9 лютого по 19 березня. Зокрема, у блоку «За єдину Україну!» було найбільше часу на телебаченні, а саме 46 тис. 953 секунди, з них негативна інформація надавалась впродовж 717 секунд, у блоку «Наша Україна» - 23 тис. 349 секунд, з них у негативній тональності - 6 тис. 708 секунд.

З 9 лютого по 19 березня на каналі УТ-1 виборчий блок «За єдину Україну!» отримав 12 тис. 301 секунду ефіру (без негативу), «Наша Україна» - 1 тис. 663 секунди (356 секунд негативу), Компартія - 1 тис. 611 секунд (560 секунд негативу).

За цей період на телеканалі «Інтер» СДПУ(О) отримала 7 тис. 128 секунд ефіру, блок «За єдину Україну!» - 2 тис. 497 секунд, «Наша Україна» - 2 тис. 760 секунд.

О.ЧЕКМИШЕВ заявив, що під час нинішньої виборчої кампанії українські ЗМІ забезпечили більш широкий доступ громадян до передвиборчої інформації, до особливостей програм і поглядів кандидатів порівняно з кампанією-1998. Водночас ЗМІ далеко не повністю змогли виконати свою роль і забезпечити виборців інформацією, достатньою для усвідомленого вибору. Основними причинами цього, на думку О.ЧЕКМИШЕВА, стала вкрай незначна кількість ЗМІ, «незалежних від влади і залежних від громадян», економічний стан мас-медіа.

За його словами, під час виборів-2002 суб’єкти виборчого процесу отримали ширший доступ до ЗМІ порівняно з кампанією 1998 року, проте для окремих суб’єктів цей доступ був обмеженим.

Як зауважив О.ЧЕКМИШЕВ, з усіх газет, серед яких проводився моніторинг, найбільш збалансовано подавав передвиборчі матеріали тижневик «Дзеркало тижня». Однак, за словами О.ЧЕКМИШЕВА, у цьому виданні відчутні показники негативної тональності щодо виборчого блоку «За єдину Україну!» та КПУ.

Виборче законодавство 2002 року є значно досконалішим порівняно з 1998 роком, однак містить низку положень, які ставлять під сумнів демократичні принципи й ускладнюють механізми їх виконання. Низка роз’яснень і постанов Центральної виборчої комісії, у тому числі про заборону кандидатам-мажоритарникам використовувати наданий за рахунок держбюджету ефірний час для агітації за свої партії та блоки, ще більшою мірою ускладнювала недоліки закону.

Моніторинг проводився з 1 жовтня 2001 року по 23 березня 2002 року. В ньому брали участь 19 київських і загальнонаціональних інформаційних та аналітичних телепрограм, 93 регіональних інформаційних та аналітичних телепрограм у 24 регіонах, 10 київських та загальнонаціональних газет, 126 регіональних газет у 24 регіонах.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY