detector.media
21.05.2015 18:29
Комітет свободи слова підтримав проект Михайла Гаврилюка щодо гласності і відкритості судового процесу
Комітет свободи слова підтримав проект Михайла Гаврилюка щодо гласності і відкритості судового процесу

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав проект закону № 2253 про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо гласності і відкритості судового процесу, внесений народним депутатом Михайлом Гаврилюком. Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні 20 травня.

 

За словами голови Комітету Вікторії Сюмар, сьогодні суддя на свій розсуд може дозволити чи заборонити зйомку, а згідно з проектом Михайла Гаврилюка, зйомка є дозволеною, якщо суддя не виносить рішення про заборону. «Думаю, що з точки зору ідеології нашого Комітету про відкритість, це слушна пропозиція, і ми маємо підтримати», - сказала вона.

 

Члени Комітету вирішили рекомендувати Комітету з питань правової політики підтримати цей законопроект.

 

Нагадаємо, 7 квітня журналістам муніципального телеканалу МТМ у Запоріжжі заборонили проводити зйомку судового засідання у справі екс-керівника Управління внутрішніх справ Запорізької області Володимира Серби за фактом розгону запорізького Євромайдану 26 січня 2014 року.

 

У Харкові суддя Комінтернівського районного суду Харкова пані Манківська заборонила журналістам вести відеозйомку.

 

Суддя Центрального районного суду Миколаєва Володимир Алейников своєю ухвалою заборонив журналістам проводити фото-, аудіо- і відеофіксацію резонансного судового процесу над депутатом Миколаївської міської ради, екс-регіоналом Сергієм Полянцевим.  Журналістка миколаївського інтернет-видання «Преступности.НЕТ» Олена Мельникова спільно з медіаюристом Олександром Бурмагіним склала і направила до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скаргу щодо неправомірних дій судді, який заборонив їй вести аудіо запис процесу.

 

З 28 березня набув чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY