Керiвники українського Iнтернет-видання Obkom.net просять полiтичного притулку у США, Інтерфакс-Україна
Головний редактор українського Iнтернет-видання Obkom.net Олексiй Миронов, його заступник Сергiй Сухобок, начальник вiддiлу маркетингу i технiчний директор Олександр Слєпушкiн подали в полiтичний вiддiл посольства США заяву з проханням про надання їм полiтичного притулку в цiй країнi.
Цей крок, повiдомив в iнтерв'ю агентству "Iнтерфакс-Україна" сам О.Миронов, викликаний тим, що "проти нас скоєно беззаконнi дiї, ми як громадяни України i журналiсти не можемо проводити свою професiйну дiяльнiсть".
"Ми зверталися до всiх iнстанцiй, але на всi нашi звернення немає нiякої реакцiї, мало того, тиск на нас посилюється, i у нас є всi пiдстави вважати, що вже йдеться про загрозу нашої особистої безпеки i безпеки наших близьких. У нас немає iншого виходу, крiм як звернутися по допомогу до iншої держави, яка декларує свою прихильнiсть демократичним принципам", - заявив вiн.
За словами головного редактора, в заявi, переданiй в посольство, викладається ситуацiя навколо закриття Iнтернет-видання. Зокрема, вiдзначив О.Миронов, минуло вже бiльше мiсяця з того моменту, як 19 лютого "стосовно Obkom.net були скожнi протиправнi дiї". "За цей мiсяць ми зверталися до рiзних iнстанцiй, якi повиннi згiдно iз законом реагувати на них, але мало того, що ми не отримали жодних розумних вiдповiдей, жодної адекватної реакцiї на беззаконня, на нас продовжує здiйснюватися тиск", - заявив вiн.
Головред назвав "абсолютною брехнею" заяви керiвникiв ДПАУ про повернення Iнтернет-виданню офiсної технiки. "Її не тiльки не повернули, а й в нашу вiдсутнiсть продовжувався обшук в офiсi i був розкритий сейф, звiдки без присутностi пойнятих, без протоколу були вилученi особистi речi i нашi папери. Мiлiцiя, до якої ми звернулися в присутностi адвоката i представникiв "Репортерiв без кордонiв", протягом години вiдмовлялася приймати нашу заяву, i вже тиждень нiяких оперативно-правових дiй стосовно крадiжки не робиться", - вiдзначив вiн.
"Нас за цей час встигли обвинуватити в поширеннi порнографiї, конвертацiї валюти, в тому, що ми не платили податки i не здавали звiтнiсть – це все абсолютна брехня", - сказав О.Миронов. При цьому головред послався на розмови "з великою кiлькiстю людей, у тому числi полiтикiв", з яких, за його словами, випливає, що проблеми Iнтернет-видання пов'язанi з тим, "що ми граємо не за правилами, що ми не пiшли назустрiч людям, якi хотiли по-хорошому виправити свої помилки i тихо повернути нам те, що конфiскували".
О.Миронов також заявив про "неоднозначнi натяки на те, що у нас ще будуть проблеми, i треба подумати про сiм'ї i про майбутнє". "Я не бачу нiяких адекватних дiй на безпрецедентне закриття ЗМI в Українi в момент виборiв", - завершив вiн.
Як повiдомлялося, обшук в Iнтернет-виданнi було проведено 19 лютого цього року. Наступного дня прес-радник податкової мiлiцiї ДПАУ Олексiй Вознюк повiдомив, що обшук в офiсi iнтернет-видання Obkom.net був проведений випадково, оскiльки цього дня в низцi комерцiйних банкiв проводилися "процесуальнi i санкцiонованi дiї, спрямованi на припинення дiяльностi конвертацiйних центрiв".
Прес-служба ДПАУ заявила, що iнтернет-видання Obkom.net безпосередньо пов'язане з "Корал-банком", який причетний до незаконної конвертацiйної дiяльностi, оскiльки помiчник керiвника банку є одним з фундаторiв видання.