detector.media
19.03.2002 13:37
У центральних ЗМI України недостатньо iнформацiї, справдi корисної виборцям – монiторинг, Iнтерфакс-Україна
Центральнi ЗМI надають недостатньо корисної iнформацiї, необхiдної для прийняття виборцями усвiдомленого рiшення при голосуваннi на парламентських виборах, вважають в асоцiацiї "Спiльний простiр" i комiтетi "Рiвнiсть можливостей".


Такий висновок цi органiзацiї зробили на пiдставi аналiзу даних монiторингу українських ЗМI, повiдомив у вiвторок на прес-конференцiї у Києвi голова комiтету "Рiвнiсть можливостей" Олександр Чекмишeв.


За його словами, пiд iнформацiєю, корисною для виборцiв, мається на увазi iнформацiя про хiд та особливостi голосування, про програми партiй i блокiв, а також про вiдмiнностi в програмах рiзних суб'єктiв виборчої кампанiї.


Разом з тим, ЗМI переважно вiддавали перевагу висвiтленню iнформацiйних приводiв, створених суб'єктами виборчого процесу, ставши, таким чином, iнструментом задоволення потреб кандидатiв, полiтичних партiй i блокiв, а не засобом задоволення iнформацiйних потреб читачiв i глядачiв.


Як приклад О.Чекмишeв навiв данi монiторингу ефiру шести основних вiтчизняних телеканалiв (УТ-1, "1+1", "Iнтер", "Новий канал", СТБ, ICTV) за 15 березня 2002 року. Цього дня час, присвячений виборчiй тематицi, на центральних каналах розподiлився таким чином: 15% - полiтична реклама, 29% - представлення програм партiй i блокiв, 56% - iнформацiйнi приводи.


Крiм того, проаналiзувавши українськi друкованi видання вiд 25 лютого до 3 березня, комiтет дiйшов висновку, що найбiльшу кiлькiсть корисної для виборцiв iнформацiї надала газета "Дзеркало тижня" – 78%. Решта ж видань вiддавали перевагу висвiтленню iнформацiйних приводiв: газета "День" – 94%, "Сьогоднi" – 100%, "Україна молода" – 90,3%, "Факты и комментарии" – 59,2%.


Водночас, за словами О.Чекмишeва, всi регiональнi ЗМI надавали набагато бiльше корисної iнформацiї для виборцiв, нiж загальнонацiональнi.


Водночас вiн звернув увагу на те, що цього року таке важливе для виборцiв джерело отримання iнформацiї як передвиборнi дебати бiльше представленi на центральних телеканалах, нiж пiд час попередньої парламентської виборчої кампанiї. Однак, на думку О.Чекмишова, цього року дебати, що вiдбулися на багатьох телеканалах, "були швидше iмiтацiєю", i виборцi могли їм довiряти лише "до того моменту, коли журналiсти починали коментувати виступ учасникiв".


Характеризуючи на прохання журналiстiв документальний фiльм про касетний скандал, показаний каналом ICTV, О.Чекмишeв назвав його "частиною передвиборних технологiй".
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY