detector.media
08.05.2015 15:32
Нацрада має зауваження до законопроекту про європейський телерадіопродукт
Нацрада має зауваження до законопроекту про європейський телерадіопродукт

7 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення погодила із зауваженнями законопроект № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» авторства народних депутатів Вікторії Сюмар, Дмитра Стеценка, Олександра Опанасенка та Сергія Висоцького.

 

Нагадаємо, що депутати запропонували визначення європейського телерадіопродукту: передачами європейського виробництва вважаються ті, які створені однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення (а Росія, як відомо, її не ратифікувала). У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб - резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

 

Зауваження Нацради стосуються розміру квоти європейського продукту та періоду часу, за який вона вираховується, а також строків набуття чинності закону в разі його ухвалення.

 

На думку членів Нацради, 80% - завелика квота для європейського продукту, вони пропонують депутатам її обговорити з індустрією та переглянути. «Норма про 80% - одна з найвищих у Європі, - пояснив член Нацради Владислав Севрюков. - Навіть європейські країни захищають у середньому 50% європейського продукту. І норми про національний продукт спрямовані на захист не власного виробництва, а мови. Наприклад, у Польщі встановлено квоту 50% для європейського продукту і 33% - для продукту польською мовою. Тобто вони не обмежують інші країни у виробництві продукту польською мовою».

 

Також члени Нацради вважають недоречним уточнення до закону, що квоти вираховуються із загального тижневого обсягу мовлення. Річ у тім, що нині Нацрада не має технічної можливості та людського ресурсу для проведення тижневих моніторингів - лише добових. Тому вони пропонують залишити без змін чинну норму закону, у якій не уточнюється: квоти для доби чи для тижня.

 

Насамкінець члени Нацрада запропонували передбачити, що зміни до закону мають набути чинності не одразу в разі ухвалення, а через три місяці з моменту опублікування, щоб дати час мовникам на приведення свого ефіру у відповідність до нових норм.

 

«Ми підтримали зміни до закону про телебачення і радіомовлення, тому що нам би дуже хотілося, щоб було чітко визначено, що є європейським продуктом. І цей законопроект передбачає, що європейським продуктом є продукт країн, які ратифікували Європейську конвенцію, а Росія до цього переліку не входить», - пояснив на брифінгу Владислав Севрюков.

 

За словами пана Севрюкова, наразі українські телеканали виконують квоти європейського продукту завдяки російському продукту. «Якщо закон буде прийнято, то 80% має становити європейський продукт, у тому числі 50% - український, і лише 20% залишається для продукту інших країн. Це дискутабельно і до винесення на голосування це необхідно допрацювати», - додав він.

 

Нагадаємо, що в березні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визнала порушення Новим каналом і низкою каналів групи «Інтер» і «Медіа Група Україна» норм закону про обов'язкові 50% національного продукту в ефірі. Однак, враховуючи пояснення представників каналів, вона взяла до відома наявність порушень, зобов'язавши мовників їх усунути протягом місяця.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY