З 4 березня на загальнонаціональних телеканалах проводиться кампанія соціальної реклами «За прозорі вибори», УНІАН
Міжнародний фонд "Відродження" спільно із Всеукраїнським громадським моніторинговим комітетом з 4 березня проводять на загальнонаціональних телеканалах інформаційну кампанію соціальної реклами «За прозорі вибори», спрямовану на запобігання порушенням виборчого законодавства з боку посадовців.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив сьогодні виконавчий директор фонду Євген Бистрицький на прес-конференції в УНІАН.
За його словами, усі телеканали, до яких звернулись організатори кампанії, у тому числі "Інтер", "1+1", "Новий канал", розмістили відеоролики «За прозорі вибори», а УТ-1 поки «розглядає» таку можливість. За словами Є.Бистрицького, загальний бюджет проекту «Соціальна реклама на ТБ» становить 250 тис. дол.
Крім цього, він зазначив, що рекламна агенція Provid/BBDO стала переможцем конкурсу на розміщення сторінки-вставки у регіональній пресі (загальний бюджет проекту - 139 тис. дол.). Це проект, який передбачає донести через друк у 24 регіональних та одному загальноукраїнському виданнях щотижневої сторінки-вставки з інформацією про діяльність громадських організацій, які працюють у напрямку забезпечення прозорості виборчого процесу.
На сьогодні вийшло вже 5 номерів сторінки-вставки. Чотири газети (три регіональні та одна столична) відмовилися від розміщення сторінки-вставки, мотивуючи це різними причинами. У сторінці-вставці друкуються телефони «гарячих ліній» - громадських приймалень, діяльність яких фонд «Відродження» підтримав у всіх регіонах України.
Як повідомив президент телекомпанії «Про-ТБ» Віктор Приходько, після публікації телефонів різко зросла кількість звернень. Переважають звернення з приводу порушень виборчого законодавства України (порушення кандидатами всіх рівнів порядку проведення передвиборчої агітації, порядок оскарження виявлених порушень виборчого законодавства). Характерною особливістю звернень є те, що виборці часто бояться відповідати на питання хто вони і звідки, скаржаться на тиск з боку посадових осіб тих структур, де вони працюють (прямі вказівки «за кого треба голосувати», погрози застосувати санкції у випадку невиконання цих вказівок).