11 травня о 19.00 в кінотеатрі «Ліра» (кінотеатр ім. Чапаєва) пройде акція солідарності з українським режисером Олегом Сенцовим. Про це повідомляють учасники об'єднання ХУК.
Куратором акції виступає відомий український кінорежисер Мирослав Слабошпицький.
Стрічку «Гамер» Олега Сенцова 11 травня можна буде переглянути на чотирьох сеансах: о 12-тій, о 14:30, о 17:00 та по 19:00 - під час акції.
О 19-тій у «Лірі» демонструватимуться фрагменти документального фільму «Звільнити Олега Сенцова» режисерів Аскольда Курова та Андрія Литвиненка. Після показу планується скайп-конференція з сестрою Олега Сенцова Наталією Каплан і російським кінорежисером Аскольдом Курова, який працює над зйомками документального фільму «Звільнити Олега Сенцова». Ще один учасник проекту, київський кінорежисер Андрій Литвиненко буде присутній на показі особисто. Модератор заходу - Мирослав Слабошпицький.
Окрім Києва, акція солідарності пройде в Черкасах, Львові, Рівномк, Умані, Маріуполі, Одесі. У цих містах демонструватиметься стрічка «Гамер» та, як і в Києві, збиратимуться кошти на підтримку Олега Сенцова.
Акція солідарності приурочена до річниці викрадення кримського режисера Олега Сенцова співробітниками ФСБ Росії 11 травня 2014 року. Разом із кінорежисером ФСБ РФ було затримано й викрадено інших українських громадян - Олексій Чирнія, Геннадія Афанасьєва та Олександра Кольченка. Їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві.
Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 8 на 9 травня саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам′ятника Леніну в Сімферополі (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в Сімферополі 14-18 квітня.
Документальний фільм «Звільнити Олега Сенцова» розслідує обставини справи проти арештованого ФСБ у травні минулого року кінорежисера. «Це той випадок, коли не можна мовчати. Наш фільм не тільки і не стільки намагається вивчити ситуацію навколо цього дивного політичного процесу, скільки показати, як безглуздо і страшно виглядає сьогодні кафкіанська історія про протистояння людини і бездушної державної машини, в колеса якій він потрапив, схоже, випадково», - зазначає творча група стрічки.
Автори картини продовжують збір коштів на її виробництво.
«Детектор медіа»