Часопис «Критика» запрошує науковців та експертів додати свій голос до дискусії про так звані «антикомуністичні» закони (або закони про «декомунізацію»), що були прийняті як законопроекти Верховною Радою 9 квітня 2015 року. Про це повідомляється на сайті видання.
«На нашу думку, теперішнє обговорення усіх питань, що пов'язані з «декомунізацією», в українських та міжнародних медіях терміново потребує як поглиблення, так і розширення, - зазначається у зверненні редакції. - Користуючись вакуумом експертної думки, популістська риторика визначає хід обговорення, недосконалі арґументи не піддаються сумніву, а спрощені наративи приймаються за остаточну істину».
Як часопис, що займається питаннями української історії та культури, політики і суспільства, «Критика» зацікавлена у розширенні дискусії за рахунок включення контексту наступних проблем:
- практика написання та прийняття законів в Україні та публічне обговорення контроверсійних законопроєктів;
- опрацювання історії та політика історичної пам'яти стосовно як комуністичного минулого, так і боротьби за державну незалежність України;
- підвищена готовність широких кіл населення до обмеження демократичних прав та свобод перед лицем російської військової агресії проти України;
- потреба масового просвітництва в Україні стосовно звірств, вчинених комуністичним режимом, та руйнування його інституційних і меморіяльних практик як результат такої просвітницької діяльности;
- небхідність об'єктивної, ґрунтовної та чутливої дискусії діяльности ОУН та УПА стосовно їх внеску до незалежности України та участи деяких їх членів чи підрозділів у злочинах проти цивільного населення.
Таке обговорення може відбуватися на тлі нещодавніх публікацій щодо законів про «декомунізацію», зазначаэться у зверненні редакції.
Редакція «Критики» пропонує авторам подавати « добре обґрунтовані» дописи-опінії обсягом не більше 1000-1500 слів (українською, англійською, чи іншими мовами). Дописувачі повинні мати засвідчений досвід наукової праці у своїй дисципліні, або підтвердити статус експерта суттєвим досвідом роботи у відповідній галузі, про що має бути зазначено у резюме.
Розглядатиме матеріали головний редактор порталу «Критика» Олег Коцюба. Надсилати їх можна за адресою kotsyuba@krytyka.com.
Нагадаємо, Верховною Радою України було прийнято закон №2538-1 «Про правовий статус та вшанування борців за незалежність України у ХХ столітті» та закон №2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-45 років».
«Детектор медіа»