Російська режисер документального кіно польського походження Тамара Ельжбєта Якжина (Tamary Elżbiety Jakżyny) померла внаслідок насильного отруєння алкоголем. Про це з посиланням на джерело у правоохоронних органах повідомляє російський «Інтерфакс».
За цими даними, 70-річну пані Якжину побили до непритомного стану, а потім влили у неї алкоголь. Про це стало відомо в ході допиту обвинуваченого у вбивстві кінематографістки Ігоря Дроздова і його співучасників Ільман Карякіна і Романа Фірсова.
Встановлено, що режисера було вбито 12 березня.
Нагадаємо, про загибель Тамари Якжини стало відомо 5 квітня. Саме цього дня Слідчий комітет Росії (СКР) повідомив, що в Московській області знайдено тіло режисера. Перед цим протягом місяця нічого не було відомо про її місцезнаходження.
За даними слідства, підозрюваний у причетності до зникнення режисера Тамари Якжини зізнався в її вбивстві і вказав місце, де поховали її тіло.
Слідство повідомило про затримання і арешт двох підозрюваних у справі про зникнення жінки - раніше судимих 31-річного москвича Романа Фірсова та 52-річного уродженця Баку Ельмана Карякіна. 14 квітня стало відомо, що в рамках цієї справи затриманий третій підозрюваний - сусід Тамари Якжини Ігор Дроздов, якого вважають вважають безпосереднім вбивцею жінки.
З його слів слідчі розповідають, що 12-го березня Дроздов зустрів режисера на вулиці і запропонував підвезти. Дорогою вони посварилися - жінка до цього не раз висловлювала претензії до нього, що він палить і з його квартири постійно тхне цигарками. У результаті сварки ґдороздов її вбив, і щоб ввести в оману слідство, спеціально пересувався по Москві і включав її мобільний телефон, аби стільникові станції зафіксували адресу.
Пізніше Дроздов зв'язався з Карякіним і Фірсовим, попросивши продати квартиру вбитої жінки. Вони підробили документи на житло і виставили його на продаж в інтернеті, повідомляє «Інтерфакс».
При цьому, за даними джерела, Ігор Дроздов в ході первинних слідчих дій у будинку режисера навіть встиг виступити в ролі понятого.
Тамара Якжина була членом Спілки кінематографістів Росії і членом Спілки журналістів РФ. Вона понад 20 років пропрацювала на Центральному телебаченні, де знімала мистецькі програми різних жанрів, а також авторські цикли «Музика в театрі, в кіно, на ТБ» і «Музика і поезія». Як пише Gazeta Wyborcza, у Польщі її знали як авторку документальних фільмів про Папу Римського Яна Павла ІІ та називали «послом польської культури у Росії».
«Детектор медіа»