detector.media
18.04.2015 19:02
США закликали Китай негайно звільнити засуджену журналістку Ґао Ю
США закликали Китай негайно звільнити засуджену журналістку Ґао Ю

Сполучені Штати вимагають від Китаю звільнити 71-річну журналістку Ґао Ю, яку суд у Пекіні засудив до семи років позбавлення волі, визнавши винною в розголошенні державної таємниці. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

«Ми закликаємо китайську владу негайно звільнити міс Ґао і поважати міжнародні зобов'язання Китаю в сфері прав людини», - наголосив представник Держдепартаменту США у п'ятницю, 17 квітня, в коментарі агентству AFP.

 

Також  у заяві йдеться про те, що «засудження досвідченої журналістки Ґао Ю є частиною тривожної тенденції у діях влади проти захисників суспільних інтересів, інтернет-активістів, журналістів, релігійних лідерів і тих, хто у мирний спосіб піддає сумніву державну політику та дії Китаю».

 

США дуже стурбувала звістка про вирок журналістці «після закритого судового процесу за обвинуваченням у розголошенні державної таємниці іноземному засобу масової інформації», акцентується у зверненні.

 

Журналістка у 1990-х роках вона вже перебувала шість років за ґратами за схожим обвинуваченням.

 

Вирок Ґао Ю різко засудила низка міжнародних правозахисних організацій, серед яких Amnesty International та «Репортери без кордонів».

 

Інтендант Deutsche Welle Петер Лімбурґ у спеціальній заяві наголосив, що він «приголомшений суворим вироком Ґао Ю. Для такого драконівського покарання 71-річної журналістки не було, на нашу думку, жодних підстав».

 

Як писав сайт MediaSapiens, у квітні минулого року журналістка зникла у своїй країні. Офіційний Китай тривалий час не надавав жодної інформаціїпро її місцезнаходження.

 

71-річна Гао Ю, на яку часто посилаються у закордонній пресі, почала журналістську кар'єру 1979 року  кореспонденткою другої після Сіньхуа державної агенції China News Service. 1988 року вона стала заступницею головного редактора видання дисидентів-інтелектуалів Economics Weekly.

 

Гао Ю співпрацювала з низкою газет у континентальному Китаї та у Гонконзі. 1988 року вона опублікувала статтю у  гонконзькому часописі Mirror Monthly, яку мер Пекіна охарактеризував як «політичну програму потрясінь і заколоту». Він оголосив журналістку «ворогом народу».

 

1989-го, після антиурядових протестів на пекінській площі Тяньаньмень, Гао Ю арештували. Її тримали за ґратами понад рік і звільнили через проблеми зі здоров'ям. 1993-го вона знову потрапила під арешт. Журналістку засудили до 6-річного ув'язнення за звинуваченням «у розкритті державної таємниці». Її звільнили достроково.

 

Під час перебування у тюрмі Гао Ю була відзначена нагородою Всесвітньої асоціації газет (World Association of Newspapers) «Золотим пером Свободи» (The Golden Pen of Freedom). Її удостоїли також нагороди «За мужність у журналістиці» (Courage in Journalism Award) Міжнародної жіночої медіафундації (International Women's Media Foundation). Віденський Міжнародний інститут преси (IPI) назвав її однією із 50 «Героїв за свободу світової преси» (World Press Freedom Heroes).   

 

1999 року Гао Ю стала першою лауреаткою престижної премії ЮНЕСКО «За свободу світової преси» імені колумбійського журналіста-розслідувача Гільєрмо Кано (UNESCO/Guillermo Cano World Press Freedom Prize).

 

«Детектор медіа»

Фото - Deutsche Welle

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY