detector.media
17.04.2015 11:39
Українські чоловіки надають перевагу розмовним, роковим та танцювальним радіостанціям – GfK
Українські чоловіки надають перевагу розмовним, роковим та танцювальним радіостанціям – GfK

Чоловіча аудиторія в Україні любить слухати рок, танцювальну музику та  розмовне радіо, тому й обирає радіостанції  відповідних форматів. Про повідомляє прес-служба міжгалузевого індустріальне об'єднання «Радіокомітет», на замовлення якого компанія GfK провела відповідне дослідження.

 

Згідно даних об'єднаної третьої та четвертої хвилі досліджень, у топ-10 радіостанцій, які мають найбільшу частку чоловічої аудиторії, увійшли: «Радіо ROKS» та «Джем ФМ» (рок-музика),  Kiss FM та  DJFM (танцювальна музика), «Голос столиці», «Радио Вести», «Радіо 24» (розмовне радіо). Також користуються популярністю розважальні станції «Перець ФМ» та «Любимое радио».

 

Типовий слухач цих радіостанцій - чоловік віком 25-44 років. Танцювальні радіостанції мають більшу частку молодої аудиторії, а розмовні - старшої. DJFM, Kiss FM та  Rocks, за даними GfK, українці найбільш активно слухають через інтернет.

 

Рок

 

Топ «найчоловічіших» радіостанцій очолює «Радіо ROKS». В ефірі радіо станції переважає музика стилів рок та хеві-метел 1980-х років. «Аудиторії радіо ROKS  та Kiss FM вимагають до себе чесності, відвертості та абсолютної відданості тому, що ми пропагуємо в ефірі» , - зазначила маркетинг-директор групи «ТАВР» Оксана Шавель.

 

В 2014 році радіостанція ROKS запустила проект «Бойовий привіт», у якому слухачі висловлюють  підтримку солдатам української армії. З осені минулого року кожне  ранкове шоу розпочинається з трансляції рок-версії гімну України у виконанні Микити Рубченка.

 

У вересні минулого року радіостанція провела День козака. Фестиваль зібрав на Співочому полі понад 11 тисяч відвідувачів. «Це проекти, які виросли з свого формату і можуть виходити на новий рівень. Вони можуть збирати друзів, робити виїзні пікніки, зустрічі, створювати соцгрупи. І люди будуть їх підтримувати, тому що станція їх об'єднує, розділяє їх інтереси, життєві погляди. Це і буде продовження розвитку, тому що у слухачів є така потреба. Вони хочуть сприймати станцію? як друга», - переконаний керівник напрямку «Радіо та преса» компанії GroupM Ігор Романенко.

 

Друге місце у топі найчоловічіших посіла радіостанція поп-року «Джем ФМ».

 

За словами програмного директора радіостанції Юрія Петровичева, торік «Джем ФМ» вдалось вивести на  новий рівень премію «НеПопса»: «Колись це був лише один щорічний захід, власне сама церемонія нагородження премії. Цього разу нам вдалося зробити серію концертів. І номінацію «Дебют року» тепер потрібно завойовувати, крім усього, ще й на концертах. А це перевірка не тільки аудиторією радіо, а й можливість подивитися, як колектив сприймається вживу», - зазначив він.

 

Також «Джем ФМ» продовжує відкривати нові імена в рок музиці та підтримувати якісний український роковий продукт.

 

Танцювальне радіо

 

Як показує дослідження GfK, частина чоловіків є прихильниками танцювальної музики. Kiss FM займає третю сходинку топу, а  DJFM - шосту. Переважно тематичні хіти виходять в ефір увечері. У денний час на Kiss FM присутні інформаційно-розважальні програми. Після 19.00 і до ранку в ефірі звучать радіошоу діджеїв Kiss FM. На DJFM надвечір  влаштовують віртуальні вечірки веселих компаній (окрім радіоефіру комунікацію зі слухачем радіостанція підтримує через ігрову інтеграцію, BTL, флеш-моби тощо).

 

За словами Оксани Шавель, команда Kiss FM на чолі з Антоном Цесліком  усіляко намагається відповідати потребам слухачів, саме тому і підтримує тренд на європейське майбутнє України: «Свій  вибір і чітку орієнтацію на Захід, на європейські цінності, Kiss FM декларує в ефірі вже 11 років, з моменту своєї появи, що і продовжить успішно робити надалі», - зазначає пані Шавель.

 

Розмовне радіо

 

У зв'язку з подіями у країні розмовне радіо стало трендом минулого року. У «Радіокомітеті» вважають, що увага до радіостанцій такого формату зростатиме і надалі, оскільки слухачі потребують актуальної інформації, коментарів та оцінок. 

 

За словами програмного директора радіостанції  «Голос Столицы» Ігоря Лемешка, радіо  орієнтується на чоловіків віком 30-55 років  з середніми статками та вище середнього, тому у новинах, що виходять в ефір цілодобово, станція намагається економічно обґрунтовувати подану інформацію. «Людина, яка приймає рішення, пов'язані з грошима, може в будь-який час доби почути на нашій станції адекватний коментар експертів економічного та фінансового напрямків», - зазначив пан Лемешко. 

 

«Голос Столицы» також приділяє значну увагу водіям, тому щодня в ефір виходить програма автоновин та тематичні проекти. Зокрема, є програми про нерухомість, історії компаній, про бізнес-літературу тощо.

 

Шеф-редактор інформаційної служби «Факти Радіо 24» Ольга Боровець  стверджує, що формуючи контент, від початку радіостанція орієнтувалась на чоловічу аудиторію і на активних успішних жінок.  «У мирні часи у нас завжди можна було дізнатися про коливання валютних курсів, ціни на пальне, нові гаджети, про законодавчі та податкові зміни. З  початком війни на Сході України у новинах найважливішими стали військові дії», -  зазначила пані Боровець.

 

За словами програмного директора станції Марти Більської, «Радіо 24» усіляко намагається розширити мережі кореспондентів в усіх гарячих точках, і слідувати принципу «неупередженість і об'єктивність понад усе». Також  радіостанція залучає самих слухачів до творення новин: цілодобова гаряча лінія відкрита для коментарів і прямих включень очевидців з усіх міст України. Пані Більська звертає увагу на те, що «Радіо 24» не припиняє мовити у східних областях і наразі лишається єдиною україномовною станцією у Луганській та Донецькі області.

 

Нагадаємо, згідно іншого дослідження компанії GfK на замовлення міжгалузевого індустріального об'єднання «Радіокомітет» минулого року кияни частіше обирали радіостанції з легкою музикою у форматі Relax та Lounge.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY