detector.media
18.03.2015 19:39
Комітет свободи слова відправив на доопрацювання законопроект Лещенка, Найєма, Ар’єва та інших щодо узгодження інтерв’ю
Комітет свободи слова відправив на доопрацювання законопроект Лещенка, Найєма, Ар’єва та інших щодо узгодження інтерв’ю

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 18 березня вирішив рекомендувати Комітету з питань науки та освіти направити на доопрацювання законопроект № 2047 «Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про авторське право і суміжні права"», внесений народними депутатами Сергієм Лещенком, Мустафа Найєм, Володимиром Ар'євим, Юрієм Луценком та іншими.

 

Думки щодо цього проекту у членів Комітету розділилися. Сергій Висоцький вважав, що проект можна включити його до порядку денного і прийняти за основу. Водночас Ольга Червакова зазначила, що той, хто дає інтерв'ю повинен мати право передивитися, сказане ним, бо не всі журналісти точно передають зміст.

 

Член ГО «Детектор медіа» Світлана Остапа зауважила, що варто розділяти інтерв'ю чиновників і політиків, які повідомляють суспільно важливу інформацію, й інші інтерв'ю.

 

Головний юрисконсульт НСЖУ Тетяна Котюжинська також зазначила, що треба розмежовувати авторське право і суміжні права та доступ до публічної інформації. «Коли будь-яка посадова особа дає інтерв'ю щодо предмету її діяльності, це ніяка не творча праця. Це є задоволення інформаційних потреб суспільства в рамках закону про доступ до публічної інформації, просто в усній формі. А питання про авторське право стосується саме творчої праці», - сказала вона.

 

За її словами, чиновники не заглиблюються, чи це є твір, чи публічна інформація, це його обов'язок, чи його право надавати таку інформацію, тому й виникла така потреба у такому законопроекті. «Але саме цей проект не стосується того, що надається публічна інформація за запитами журналістів. Конкретизувати тут складно, бо це питання знань, а не законодавства», - уточнила юрист.

 

На думку голови Комітету Вікторії Сюмар, не може бути жодних заборон від чиновників публікувати суспільно важливу інформацію, бо вони утримуються за кошти бюджету. «Водночас повністю прибирати узгодження інтерв'ю не варто, бо це може призвести до багатьох проблем, у тому числі й для ЗМІ. Але проблему треба врегулювати, на користь журналістів, на користь українського суспільства, але так, щоб це не завдало проблем самим ЗМІ», - зауважила вона.

 

Нагадаємо, ініціатори проекту запропонували виключити частину третю статті 13 Закону «Про авторське право і суміжні права», згідно з якою: «Співавторством є також авторське право на інтерв'ю. Співавторами інтерв'ю є особа, яка дала інтерв'ю, та особа, яка його взяла».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY