Низка найбільших інтернет-видань і розробники мобільних додатків домовилися, що право на публікацію в мобільних додатках матеріалів ЗМІ розробники аплікацій зможуть отримати тільки з письмового дозволу редакцій ЗМІ. Відповідної домовленості було досягнуто 29 січня на зустрічі-нараді представників українських онлайн-ЗМІ та розробників мобільних аплікацій, повідомляє піар-служба інформаційного агентства «ЛігаБізнесІнформ».
Під час зустрічі обговорювалися подробиці подальшої взаємодії ЗМІ та розробників додатків, що враховуватиме дотримання комерційних інтересів виробників контенту. З боку online-ЗМІ на зустрічі були присутні представники ІА «ЛігаБізнесІнформ», «Української правди», каналу «24» (24tv.ua), UMH group, інтернет-видань Gordonua.com, «Подробности», «Обозреватель» та інших, з боку розробників аплікацій - представники iCenter Ukraine («Новини країни») і Anews. До ініціативи долучилися також «Цензор.нет» і TSN.ua.
За підсумками зустрічі представники ЗМІ прийняли рішення про впровадження в правила передруку новин online-ЗМІ примітки, що стосується виключно мобільних аплікацій. Відповідно до даної примітки, право на публікацію в додатку новин, статей, інтерв'ю та інших матеріалів ЗМІ з ознаками авторського контенту, розробники зможуть отримати тільки з письмового дозволу редакції ЗМІ. З 4 лютого цей додатковий пункт включено в правила використання матеріалів усіх online-ЗМІ - учасників ініціативи.
«Це - перша спроба українських ЗМІ домогтися дотримання правил цитування новин, - каже Артем Афян, керівний партнер адвокатського об'єднання «Юскутум», також присутній на зустрічі. - Дана тема складна з точки зору нормативного регулювання, тому що змушує проводити межу між безпосередньо повідомленням про подію і авторським аналітичним матеріалом. Схожі процеси з різним ступенем конфліктності проходили і в Європі, і в США. Той факт, що у нас цей процес почався з діалогу зацікавлених сторін, дає підстави очікувати, що дотримання правил цитування увійде в ділову практику, минаючи суди, кримінальні процеси і масові виключення додатків з майданчиків розповсюдження».
Як повідомляла «Детектор медіа», наприкінці грудня найбільші новинні сайти («Обозреватель», «Цензор.нет», УНІАН, «Українська правда», «Кореспондент» тощо) розпочали боротьбу з піратськими мобільними аплікаціями. Причиною їхніх дій стала поява в App Store і Google Play Market великої кількості аплікацій, які працюють як агрегатори контенту інших ресурсів. Завдяки цьому вони отримують суттєву перевагу перед аплікаціями виробників цього контенту, оскільки без витрат формують новинну стрічку не від одного ресурсу, а від їх необмеженої кількості.
«Детектор медіа»