detector.media
01.02.2015 11:57
Документальний фільм про Чорнобиль «Російський дятел» переміг на «Санденсі»
Документальний фільм про Чорнобиль «Російський дятел» переміг  на «Санденсі»

Стрічка Чеда Грасія «Російський дятел» (Україна, США та Великобританія) здобула перемогу у номінації «Найкращий зарубіжний документальний фільм» американського національного фестивалю незалежного кіно «Санденс». Про це повідомляється на сайті кінофоруму.

 

У програмі кінофестивалю фільм представляв Велкобританію.

 

У виробництві брала участь і Україна - зокрема, у роботі над стрічкою було задіяно Федора Александровича та Артема Рижикова. «Я в цьому фільму виконував обов'язки оператора-постановника. Федір Александрович грав головну роль та був художником-постановником», - уточнив у коментарі «Детектор медіа» пан Рижиков.

 

Пан Александрович у фільмі виступає ексцентричним художником, який намагається з'ясувати причини аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

 

За версією авторів, Чорнобильська атомна катастрофа сталася на замовлення Москви, щоб відвернути увагу від невдалого експерименту з випробування зброї. Чед Грасіа використав у стрічці відео українських вуличних протестів.

 

«Назва фільму "Російський дятел" пов'язана з відомим радіосигналом, що транслювався Радянським Союзом на Захід у 70-ті роки минулого століття. Український художник Федір Александрович, родина якого стала жертвою репресій з боку Москви і Голодомору 1930-х років, захопився вивченням дивних сигналів під час свого розслідування реальної причини Чорнобильської катастрофи, - пише видання Le Point. -  Зокрема, він виявив їх зв'язок із загадковим об'єктом, побудованим на місці найстрашнішої в світі атомної катастрофи. За його теорією, об'єкт і сигнал були частиною проваленого проекту з випробування зброї - щоб відвернути увагу від нього, був замовлений перегрів Чорнобильській станції».

 

В Україні стрічку «Російський дятел» представлено ще не було. Спілкуючись з українськими журналістами, Федір Александрович висловив розчарування, що вони самі не дізналися про цей фільм і не прибули до «Санденса», аби переглянути його. 

 

Решту нагород у документальній секції розподілено так:

 

-«Найкращий американський документальний фільм»: «Вовча зграя» Крістала Мосілля;

 

-Найкращий режисер американського документального фільму: Метт Хейнеман, якого відзначено за стрічку  Cartel Lan;

 

-Приз глядацьких симпатій у категорії «Американський документальний фільм»: «Меру» Джиммі Чина й Елізабет Чай Васархелі;

 

-Найкращий режисер іноземного документального фільму: британець Кім Лонджінотто, відзначений за стрічку «Ловець сновидінь»;

 

-Приз глядацьких симпатій у категорії «Найкращий документальний фільм»: «Темна конячка» Луїз Осмонд (Великобританія);

 

-Найкращий ігровий американський драматичний фільм:  «Я, Ерл та дівчина, яка вмирає» Альфонсо Гомеза-Рейона;

 

-«Найкращий іноземний ігровий фільм»: «Повільний Захід» шотландського кінорежисера Джона Макліна.

 

З переліком іенших нагород можна ознайомитися тут.

 

Церемонія нагородження пройшла 31 січня у Парк-Сіті (штат Юта).

 

Цього року в конкурсній програмі «Седенса» було представлено 118 повнометражних і короткометражних фільмів з тридцяти країн світу.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY