detector.media
29.01.2015 20:01
У Росії Рада з прав людини поскаржилась генпрокурору на утиски кримськотатарського каналу ATR
У Росії Рада з прав людини поскаржилась генпрокурору на утиски кримськотатарського каналу ATR

Рада з прав людини при президенті Росії направила звернення до генерального прокурора країни Юрія Чайки з проханням розібратися з інформацією про тиск на кримськотатарський телеканал ATR з боку «правоохоронних органів» півострова. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на інформацію ради.

 

На адресу голови ради Михайла Федотова надійшов лист від генерального директора ATR Ельзари Іслямової. Гендиректор назвала обшуки в супроводі бійців ОМОН і вилучення архівних відеозаписів «силовим тиском на телеканал, що мовить кримськотатарською мовою і має дуже широку глядацьку аудиторію».

 

У той же час представники місцевої «влади» заявляють, що «чесним журналістам боятися нічого».

 

«На думку членів Ради, відомості про грубе проведення слідчих дій, що призвели до неможливості аудіовізуального ЗМІ повноцінно здійснювати мовлення, повинні бути ретельно розслідувані», - мовиться в повідомленні.

 

У зв'язку з тим, що телеканал ATR є єдиним телеканалом, який мовить кримськотатарською мовою, голова ради Михайло Федотов просить генпрокурора Росії «дати вказівку розглянути звернення Ельзари Іслямової і проінформувати раду про вжиті заходи».

 

Нагадаємо, зранку 26 січня в Сімферополі озброєні силовики, у тому числі ОМОН, оточили будівлю кримськотатарського телеканалу ATR та організували обшук. Унаслідок обшуку в ATR було вилучено сервер і відключено ефірне мовлення. За кілька годин ефірне мовлення було відновлено. Згодом окупаційна кримська влада пояснила причини обшуку та вилучення обладнання. За словами російських слідчих, ці дії пов'язані з розслідуванням кримінальної справи за фактом смерті з необережності двох мешканців Криму під час мітингу в Сімферополі в лютому 2014 року та потребою вилучити необхідні відеоматеріали.

 

26 січня  заступник генерального директора ATR з інформаційної політики Ліля Буджурова звернулася в прямому ефірі до телеглядачів і засудила дії місцевої влади, з дозволу якої силовики увірвалися на телеканал.

 

Біля будівлі телекомпанії почали збиратися телеглядачі, шанувальники АТR. Заступник голови Меджлісу кримських татар Ахтем Чийгоз, який прибув на місце події, назвав ситуацію, що склалася на телеканалі, елементом залякування кримських татар.

 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович засудила рейд кримських силовиків у масках на кримськотатарський телеканал ATR у Сімферополі.

 

Наступного дня Комітет захисту журналістів закликав «владу Криму» припинити переслідування кримськотатарського телеканалу ATR.

 

Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) назвала обшук кримського телеканалу ATR черговим кроком російських окупантів до встановлення тотальної цензури на півострові. 

 

Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) назвала обшук на кримськотатарському телеканалі ATR у Сімферополі (Крим) кричущим порушенням свободи слова і звертається до міжнародних організацій з проханням підтримати мовника та надати належну оцінку незаконним діям щодо нього.

 

27 січня Ліля Буджурова в інтерв'ю виданню «Дуся» розповіла більше подробиць про обшук.

 

«Детектор медіа»

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY