Колишній радник заступника міністра оборони України Василь Будик заявив про начебто домовленість з представниками так званої «ДНР» про умови роботи українських журналістів на підконтрольній терористам території Донецької області. Водночас Міністерство оборони України спростовує таку інформацію і заявляє, що не може гарантувати безпеку співробтників ЗМІ поза межами регіону АТО, який контролюється українською владою. Про це повідомляє «Укрінформ».
У своєму повідомленні пан Будик стверджував, що домовленість досягнуто між Міністерством оборони України і бойовиками. «Ми отримали попереднє добро на те, що зможуть приїхати журналісти на постійній основі й перебувати там (у "ДНР". - Ред.)», - сказав він.
Василь Будик зазначив, що це дуже важливо для української сторони, оскільки дає можливість формування свого журналістського пулу для детального висвітлення всього, що відбувається в Донецькій області, у тому числі - й роботи зі звільнення полонених. «Уся проблема - в браку інформації», - наголосив він.
Водночас радник міністра оборони Тетяна Попова повідомила «Детектор медіа», що заява про домовленість між Міноборони і терористами не відповідає дійсності, і колишній радник міністра може говорити виключно від свого імені. На умовах, про які повідомляв пан Будик, Міністерство оборони не може гарантувати безпеку українських журналістів. Тетяна Попова порадила журналістам діяти у встановленому порядку і отримувати АТО-прес-карти.
Нагадаємо, речник АТО Андрій Лисенко заявив, що журналістам, які отримують редакційні завдання для роботи в зоні проведення антитерористичної операції, не обов'язково отримувати спеціальні прес-карти, запроваджені Генеральним штабом України разом з Міністерством оборони України у якості «дозволу» для відвідання зони АТО.
Наприкінці грудня 2014 року Генеральний штаб України разом з Міністерством оборони України запровадили прес-картку, яка, як стверджують у відомствах, «дозволяє журналістам працювати в зоні АТО». Видача прес-карт почалася 8 січня. Карта засвідчує права представників ЗМІ на виконання редакційних завдань в районі проведення АТО та місцях дислокації військових частин української армії.
Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) і Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вважають, що ухвалений Службою безпеки України (СБУ) «Порядок акредитації представників засобів масової інформації при оперативному штабі з управління антитерористичною операцією в Донецькій і Луганській областях», а також ухвалений Міністерством оборони (МО) «Порядок оформлення та використання прес-карт представниками ЗМІ щодо висвітлення діяльності Збройних Сил України в зоні АТО» не відповідає чинному законодавству і фактично наділяє державні організації правом втручатися у редакційну політику ЗМІ.
«Детектор медіа»