detector.media
13.01.2015 19:46
Аласанія: Якщо правки Томенка до закону про Суспільне мовлення будуть прийняті, мені там робити нічого
Аласанія: Якщо правки Томенка до закону про Суспільне мовлення будуть прийняті, мені там робити нічого

Якщо правки народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Томенка до законопроекту про Суспільне мовлення будуть прийняті Верховною Радою, генеральний директор Національної телерадіокомпанії України (НТКУ) Зураб Аласанія сумнівається, що зможе лишитися на своїй посаді у якості очільника створюваного Суспільного мовника. Про це він заявив в прямому ефірі «Громадського ТВ».

 

«Я не приходив працювати на державне телебачення, і не буду цього робити. Є компроміси, на які я не піду», - зазначив Зураб Аласанія.

 

На питання ведучої Христини Бондаренко, чи втручається в діяльність канала влада, Зураб Аласанія відповів, що це неможливо.

 

Водночас він повідомив, що нещодавно в Житомирі єдиним журналістом, який спитав Президента України, скільки коштувала демонстрація військової техніки, був кореспондент Першого національного. «Після цього ми бачимо реакцію фракції БПП у Верховній Раді», - резюмував пан Аласанія.

 

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект № 1357 про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України, внесений Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики. 

 

10 грудня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». Законопроект передбачає внесення низки суттєвих змін до законів «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Про приватизацію державного майна», «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Зокрема, ці зміни визначають юридичний статус і базу утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України, змінюють систему фінансування НСТУ, порядок формування наглядової та редакційної рад, а також гарантують отримання ліцензій і майна. Вони мають на меті вдосконалити закон про суспільне мовлення.

 

Натомість народний депутат Микола Томенко 23 грудня зареєстрував альтернативний законопроект №1357-1 «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення" (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення)», яким запропоновував свій варіант організаційно-правової форми НСТУ. На його думку, мають бути окремо дві юридичні особи: телебачення і радіо.

 

26 грудня члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні відхилити проект Закону України № 1357-1 «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення» (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення), внесений народним депутатом України Миколою Томенком.

 

26 грудня рух «Стоп цензурі!», медіагрупа Реанімаційного пакету реформ (РПР-Медіа) та низка медійних громадських організацій («Центр UA», ГО «Детектор медіа», Інститут масової інформації, Інститут медіа права) висловили протест проти спроб затягнути процес створення суспільного мовлення в Україні - саме так вони розцінили законопроект Миколи Томенка.

 

29 грудня Президент України Петро Порошенко на прес-конференції заявив, що зацікавлений у тому, щоб в Україні було суспільне мовлення і щоб воно ефективно працювало на державу, на суспільство. Він також заперечив, що в Адміністрації Президента України блокується ухвалення необхідних змін до закону про суспільне мовлення, напрацьованих медіаюристами та Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики, оскільки радник Президента з гуманітарних питань Микола Томенко зареєстрував альтернативний законопроект.

 

12 січня рух «Стоп цензурі!» вдруге висловив своє занепокоєння черговим сплеском протидії створенню суспільного мовлення в Україні. Таку заяву рух поширив, реагуючи на законопроект Миколи Томенка та на заяву колективу Національної радіокомпанії України щодо його небажання входити до єдиної Національної суспільної телерадіокомпанії України.

 

«Суспільне мовлення»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY