Колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення України схвалила перелік пам'ятних дат і ювілеїв у 2015 році, заходи з відзначення та проведення яких рекомендовано до висвітлення ЗМІ. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Раніше подібні документи розраховувалися на державні та комунальні медіа. Цього року його розроблено у формі методичних рекомендацій для засобів масової інформації усіх форм власності, повідомляє Держкомтелерадіо.
Члени колегії Держкомтелерадіо зазначили, що висвітлення пам'ятних дат і ювілеїв у ЗМІ має важливе значення для зміцнення політичної стабільності у суспільстві, громадянської злагоди і взаєморозуміння, утвердження засад української державності, загальнонаціональних ідейних орієнтирів та духовних цінностей.
Водночас колегія вирішила направити перелік до Українського інституту національної пам'яті для погодження деяких формулювань, зокрема тих, що стосуються Другої світової та Великої Вітчизняної війни.
Перелік, який можна доповнювати і змінювати, сформований на основі пропозицій, наданих Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності, Міністерством культури України, Державною науковою установою «Книжкова палата України імені Івана Федорова», Державною науковою установою «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти».
Перелік складається з трьох розділів: державні свята та дні загальнонаціонального значення; релігійні свята; пам'ятні дати та ювілеї видатних діячів України. Перевага надається важливим датам та подіям державотворення, ювілеям тих людей, які слугували становленню української державності, зазначає Держкомтелерадіо.
Зокрема, серед пам'ятних дат рекомендовано висвітлювати в 2015 році День українського політв'язня (12 січня), День пам'яті Героїв Крут (29 січня), Міжнародний день рідної мови (21 лютого), День матері (10 травня), День Європи (16 травня), День Хрещення Київської Русі (28 липня) та інші.
Також у 2015 році ЗМІ варто звернути увагу на ювілеї письменників Всеволода Нестайка, Василя Симоненка, Уласа Самчука, Максима Рильського, Ліни Костенко, Петра Гулака-Артемовського, композиторів Бориса Лятошинського, Михайла Вербицького, вчених Іллі Мечникова, Євгена Ліфшиця, Петра Тронька та інших науковців, літераторів, митців, громадських та політичних діячів.
Перелік нагадує ЗМІ й про те, що наступного року виповнюється 1000-ліття від дня смерті Великого князя Київського Володимира Святославича, державного й політичного діяча Київської Русі (960-15 липня 1015), 960 років від дня народження українського письменника, літописця Нестора, 830 років тому (1185-1187) написане «Слово о полку Ігоревім», 170 років тому - «Заповіт» Т.Г. Шевченка.
Нагадаємо, новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець виступає за ліквідацію Державного комітету телебачення і радіомовлення.
«Детектор медіа»