Сьогодні, 11 грудня, Верховна Рада України затвердила програму діяльності Кабміну на 2015-2016 роки. За відповідну програму проголосувало 269 депутатів, повідомляє «Еспресо.TV».
Виступаючи на засіданні парламенту, Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що за результатами обговорення програми у фракціях, Кабмін прийняв до уваги пропозиції керівників фракцій та членів коаліції.
«В нашому попедньому варіанті було зазначено, що коаліційна угода додається до програми. Ми підримуємо пропозиції учасників коаліції і пропонуємо у вступній частині програми зазначити, що коаліція є невід`ємною частиною програми», - сказав Арсеній Яценюк.
Зокрема, програма дій уряду передбачає, що Верховна Рада не може оголошувати недовіру Кабміну протягом одного року.
9 грудня на засіданні Кабміну прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк представив програму діяльності уряду на 2015-2016 роки. Пізніше Кабінет міністрів затвердив програму діяльності. Учасники парламентської Коаліції - «Блок Петра Порошенка» і «Самопоміч» - розкритикували програму дій Кабміну за відсутність термінів і відповідальних осіб та вимагали включити текст Коаліційної угоди до вступної частини програми.
Нагадаємо, у розділі програми «Нова політика безпеки» серед інших напрямків значиться «Розробка та реалізація концепції інформаційної безпеки України», який повинен бути втілений протягом 2015 року. Серед завдань цього напрямку вказано: створення суспільного телебачення і радіомовлення - 2015 рік; запуск іномовлення - 2015 рік; роздержавлення друкованих засобів масової інформації - 2015 рік.
Варто зазначити, що в текст парламентської Коаліційної угоди, яку було парафовано 21 листопада, внесені зобов'язання щодо: повноцінного запуску суспільного телебачення та радіо; проведення роздержавлення друкованих ЗМІ державної та комунальної форм власності; посилення відповідальності за перешкоджання журналістської діяльності, у тому числі фотокореспондентів та операторів; ліквідації комісії з питань захисту суспільної моралі як державної інституції; забезпечення прозорості та демонополізації медіавласності, зокрема встановлення законодавчої заборони компаніям, зареєстрованим в офшорних зонах, на володіння українськими ЗМІ.
«Детектор медіа»