detector.media
10.12.2014 16:22
Стець прагне ліквідувати Держкомтелерадіо - Комітет свободи слова не заперечує
Стець прагне ліквідувати Держкомтелерадіо - Комітет свободи слова не заперечує

Новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець виступає за ліквідацію Державного комітету телебачення і радіомовлення. Про це він заявив сьогодні, 10 грудня, на засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

 

Відповідаючи на запитання голови парламентського комітету Вікторії Сюмар, яким він бачить майбутнє Держкомтелерадіо, з яким у Міністерства інформаційної політики можуть збігатися функції і який є конституційним органом, пан Стець заявив: «Що стосується конституційного органу, яким є Держкомтелерадіо, то зміни функціонування цієї інституції приймаються Верховною Радою, для цього потрібно 300 голосів... Нам буде важко зібрати 300 голосів і впроваджувати ці зміни. Але я буду вдячний депутатам, якщо вони знайдуть 300 голосів і ліквідують цей орган».

 

За його словами, після прийняття і набуття чинності законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», впровадження якого заплановано на наступний рік і буде одним із завдань Міністерства інформаційної політики, Держкомтелерадіо більше не буде потрібен.

 

Водночас Юрій Стець вважає, що знайти 300 голосів народних депутатів для зміни Конституції в частині ліквідації Держкомтелерадіо буде складно.

 

Члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики погодилися з ідеєю пана Стеця. Зокрема, Богдан Онуфрик («Блок Петра Порошенка») запропонував, щоб Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики виступив ініціатором ліквідації Держкомтелерадіо.

 

 

Нагадаємо, перед призначенням міністром інформаційної політики народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Юрій Стець заявив, що нове Міністерство із справ інформаційної політики, ініціатором якого він виступає, не може бути створено на базі Держкомтелерадіо через те, що Комітет «втрачає всі свої функції» після вступу у дію закону про Суспільне мовлення».

 

Водночас голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко нагадав, що коли у березні цього року медіаспільнота рекомендувала його в Держкомтелерадіо, було визначено п'ять пріоритетів у законодавчому забезпеченні функціонування медіасфери: створення суспільного телерадіомовлення, роздержавлення друкованих державних і комунальних ЗМІ, розширення зони доступу до публічної інформації, посилення гарантій професійної діяльності журналістів, прозорість медіа власності. «Створення Мінінформу ми не обговорювали», - зауважив він.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY