detector.media
07.11.2014 18:04
НРКУ відроджує мовлення на «законсервованих» частотах і створює альтернативу російському радіо на середніх хвилях – експерт
НРКУ відроджує мовлення на «законсервованих» частотах і створює альтернативу російському радіо на середніх хвилях – експерт

Перемога Національної радіокомпанії України в конкурсі на частоту 1,278 МГц у селі Петрівці Комінтернівського району Одеської області свідчить про відродження «законсервованих» частот і про створення альтернативи для російських радіостанцій на середніх хвилях. Про це «Детектор медіа» повідомив експерт у галузі радіо Борис Скуратівський.

 

Коментуючи інформацію Нацради, про те, що це нова частота, прорахована Українським державним центром радіочастот, пан Скуратівський нагадує, що це частотне присвоєння не є новим. «Так, я пригадую, що при оголошенні конкурсу Нацрада посилалася на рішення про "прорахунок нової частоти". Однак, вона активно використовувалася в минулому - у тому числі, і Національним радіо України (колись тут працював канал УР-3). А також - різноманітними комерційними мовниками (у 90-і роки там працювало одеське радіо "Глас СВ", а також ретранслювалися програми "Радіо Свобода" і "Голос Америки", які непогано приймалися і в Києві). Згодом - десь у 2002-2004 роках - дану частоту здавали в оренду "Голосу России", а потім вона дійсно не використовувалася. Але вона не є новою. Швидше мова йде про відродження "законсерованих" частот», - розповів пан Скуратівський.

 

Також експерт вважає не зовсім коректним формулювання про те, що мовлення на цій частоті «заглушить» сигнал російського державного радіо «Вести ФМ» із Придністров'я. «Адже "заглушити" можна лише сигнал, який іде на тотожній чи близькій частоті. Частота 1278 кГц належить до так званих "чистих частот" - тобто, таких, на яких передавачі не мають пересікатися на відстані сотень кілометрів, що дає змогу використовувати її для охоплення мовленням великих територій. До подібних "чистих" частот належать і частоти, які використовуються у Придністров'ї (де ще за радянських часів було збудовано надпотужний передавальний центр, розрахований саме на веденні пропаганди)», - пояснює експерт.

 

Тому йдеться не про «глушіння», а про створення альтернативи російському радіо на середніх хвилях, наголошує пан Скуратівський.

 

Нагадаємо, 6 листопада Нацрада визнала НРКУ переможцем у конкурсі на частоту 1,278 МГц у селі Петрівці Комінтернівського району Одеської області. НРКУ була єдиним претендентом на цю частоту на середніх хвилях.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY