Вибірковий кенселінг. Яніна Соколова влаштує діалог з Гаріком Корогодським на Kyiv Book Weekend

Вибірковий кенселінг. Яніна Соколова влаштує діалог з Гаріком Корогодським на Kyiv Book Weekend

20 Листопада 2023
1313
20 Листопада 2023
19:30

Вибірковий кенселінг. Яніна Соколова влаштує діалог з Гаріком Корогодським на Kyiv Book Weekend

1313
З 8 по 10 грудня у Міжнародному виставковому центрі пройде Kyiv Book Weekend, у якому візьмуть участь видавці, письменники, книжкові блогери та Гарік Корогодський.
Вибірковий кенселінг. Яніна Соколова влаштує діалог з Гаріком Корогодським на Kyiv Book Weekend
Вибірковий кенселінг. Яніна Соколова влаштує діалог з Гаріком Корогодським на Kyiv Book Weekend

Як зазначають організатори на своєму сайті, це найбільша книжкова подія року (Книжковий арсенал, Book Forum Lviv вийшли з цієї розмови). Зустрічі з письменниками та спікерами пройдуть на шести сценах, де вони поговорять про те, як створювати книги, чому зараз читання — це більше ніж хобі. І серед подій, у яких візьмуть участь Богдана Романцова, Макс Кідрук, Люко Дашвар, заявлена одна, яка викликає питання.

9 грудня відбудеться презентація оновленого видання «Червоної книги Гаріка». «На головній сцені зустрінуться Гарік Корогодський та Яніна Соколова. Вони поговорять про життя під час війни: що можна робити, а що зась. Як долати виклики та як шукати спільне», — пишуть на сайті Kyiv Book Weekend.

В оновленій версії книги Корогодський обіцяє розповідь «про події, учасником яких сам став після 24 лютого 2022 року, та які неабияк вплинули на нього, його погляди на життя та дії». Невже ми дочекаємося рефлексій щодо його висловлювань про Майдан, який, на його думку, був «антиконституційним переворотом»?

У жовтні гурт Latexfauna анонсував захід, у якому мав узяти участь Гарік Корогодський. Люди в соцмережах відреагували блискавично й висловлювали своє обурення всюди, де могли. Чому така реакція? Переважно через ставлення Корогодського до Революції гідності й статусу Криму.

Саме завдяки цій ситуації ми побачили в Україні приклад хорошої кризової комунікації: учасники Latexfauna швидко взяли на себе відповідальність за це рішення та скасували виступ Гаріка. А замість нього в програму запросили гурт «Хамерман знищує віруси».

Важко повірити в те, що журналістка Яніна Соколова не знає про зашквари Гаріка Корогодського. До того ж цей скандал із гуртом Latexfauna відбувся зовсім недавно — минулого місяця. До речі, анонсів цієї зустрічі в соцмережах ведучої немає. Цікаво було б почитати коментарі.

Хоча, може, Гарік Корогодський все-таки щось зрозумів та хоче виправитися? 9 листопада він написав у своїх соцмережах: «Є в мене розуміння, що українізація має бути. Не насильницька, але й не лагідна. З боку держави має бути законодавче регулювання». Важко повірити своїм очам, ми знаємо.

Далі Корогодський продовжує: «Я за рік тихесенько опанував українську. 120 занять, плюс редагування Червоної. Чати робочі мовою. Початок бесіди, вітання з незнайомим — виключно мова. Вистави, рекламні дописи, офіційне спілкування. Мова, мова, знов мова. А дома чи з друзями, які не перейшли на мову — с ними по-русски».

Інститут репутації поки в нас працює не дуже ефективно і часто вибірково. Чи усвідомив Гарік Корогодський, що в минулому просував шкідливі меседжі, — не знаємо. Чи згадає він про це та відрефлексує — покаже час, Яніна Соколова або Kyiv Book Weekend. Якщо, звісно, фанати Latexfauna не прийдуть у коментарі під дописи цієї події. 

Фото: інстаграм kyiv.book.weekend, garikkorogodski, yaninasokolova

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1313
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду